Naši žáci získali v mezinárodní literární soutěži 18 ocenění

Do mezinárodní literární soutěže Vezmi žlutou barvičku bylo zasláno celkem 197 prací v českém, slovenském a maďarském jazyce. Žáci soutěžili v těchto tematických kategoriích: Místa paměti v nás, Faktografie, Osobnosti, Pověsti a pohádky, Poezie.

Cenu pro absolutního vítěze a dalších sedmnáct ocenění v pěti tematických kategoriích si přivezli naši žáci ve středu 20. 3. 2024 z Liberce.

Absolutním vítězem celé soutěže napříč kategoriemi se stal Martin Hák ze VI. B.

V pěti kategoriích naši žáci získali tato další ocenění:

1. místo: Nicol Jahodová, VI. B, Jaroslav Hrabě, VI. B, Zuzana Hejduková, VIII. A, Alice Ferencová, VI. B

2. místo: Eliška Záchelová, VIII. B, Mykola Mihovk, VIII. A, Adam Klaban, VI. B, Suzan Hluchá, VIII. B

3. místo: Adéla Donátová, VIII. A, David Cvrček, VI. B, Andrea Žežulková, IX. B, Aneta Hlavová, VIII. B, Nicola Ikerová, IX. C, Šimon Hruška, IX. C

Cena pana Poláka za literární počin: Rozálie Sokolová, VI. B

Pamětní list: Nathan Mungo Marek, VIII. A

Cena za pobavení poroty: Jakub Iker, IX. C

Blahopřejeme všem oceněným a děkujeme všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili.