Naše škola

Základní škola v Žižkově ulici je nejmladší základní školou v Turnově. Byla slavnostně otevřena 3. 1. 1995 po rekonstrukci objektu bývalých kasáren. Areál školy zahrnuje hlavní budovu propojenou s budovou školičky (vlastní tělocvična), dále dvě tělocvičny a jídelnu. Venkovní prostory obsahují dvě hřiště, parkoviště a dřevěné dětské hřiště. Škola má moderní vybavení, odborné učebny, keramickou dílnu. Součástí školy je také školní družina, knihovna a školní klub. Škola se nachází v klidném prostředí okrajové části Turnova v blízkosti parku.Od školního roku 2004/2005 na naší škole probíhá výuka podle vlastního školního vzdělávacího programu Škola pro život. Naším cílem je vychovat slušné a vzdělané občany připravené pro život v proměnlivé realitě světa. Žákům je předkládána nabídka volitelných a nepovinných předmětů. Všichni žáci a pedagogové mají přístup na internet a též všichni mají e-mailovou schránku.Nasloucháme rodičům prostřednictvím rady rodičů a žákům prostřednictvím žákovského parlamentu.