ŠKOLA

 

 

 

Okresní kolo dějepisné olympiády

Dne 22. března 2022 se naši nejlepší žáci ze školního kola Bára Rajnochová (9.C), Vanessa Richtrová (8.C) a Adam Beran (9.B) zúčastnili okresního kola dějepisné olympiády v Semilech. Naši školu výborně reprezentovali, Bára se dokonce umístila na postupovém 3. místě a čeká ji kolo krajské. Letošní téma Šlechta v proměnách času bylo velice lákavé, do první kategorie ZŠ se přihlásilo 35 účastníků z okresu. Poslední dva roky se olympiáda nekonala, o to víc nás těší, že se naši žáci zapojili a dokonce uspěli. Můžeme mluvit o tradici, protože za posledních několik let jsme se vždy přehoupli z okresního do krajského kola, což bylo i naposledy před 2 lety, kdy se ale už Tadeáš Bis do krajského kola kvůli epidemii koronaviru nedostal. Děkujeme za účast a přejeme Báře "zlom vaz" v krajském kole.

Za učitele dějepisu Věra Franců

 

 

 

 

©2024 ZŠ Turnov

Search