A konečně je tu jaro! - Klára Zýková, 5.B

Konečně je to jaro! Sluníčko nejen svítí, ale i začíná hřát, což je poznat na našich kočkách, které se začínají vyhřívat a pěkně vyvalovat na místech, kam svítí. Trávník se také pomalinku začíná zelenat, na stromech se objevují pupence, někde dokonce pomalinku a nesměle první lístečky. Tak to už je opravdu jaro! A  k jaru patří Velikonoce. Vždyť se jim také říká svátky jara. Všechno se začíná probouzet, líhnou se nová mláďátka, ptáci po ránu vyzpěvují.

Jen ty letošní Velikonoce se nějak nepovedly. Místo zdobení vajíček a perníků sedím v pokoji a píši úkoly do školy. Je pravda, že do školy teď nechodím, ale učení mě nemine.

A hlavně, k Velikonocům patří kamarádky a kamarádi, s kterými bych se na svátky připravovala a potom je s nimi prožila. A těch bude letos málo. ale to nevadí, vajíčka musí být namalovaná a připravená na míse, byt vyzdoben větvičkami, slepičkami a kuřátky, na dveřích do domu veselý jarní věnec. Jen pomlázku, kterou si bráška nachystal, musím někam dobře schovat, aby ji hned po ránu neměl po ruce. Žádní koledníci nedorazí, tak si prozpěvuji novou koledu: ,,Hody, hody doprovody dejte roušky malovaný, nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, babička už šije jiný." Letošní Velikonoce jsou sice jiné, ale já se budu těšit a připravovat na ty příští, doufám že normální.