Dobré zprávy z naší školy

Naši žáci a učitelé se v rámci spolupráce s Městskou knihovnou Antonína Marka v Turnově zapojili do projektu Kde končí svět. Vyhlašovatelem je Klub dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Styčnou osobou, a tedy patronkou celého projektového dění v Turnově je paní Eva Kordová, knihovnice dětského oddělení. Letošní téma je Dobré zprávy.

Čím se Žižkovka zapojila?

1. Žižkovkastem, tedy podcastem ze Žižkovky. Žáci připravují a točí rozhovory se zaměstnanci školy, s žáky, s významnými osobnostmi.

2. Počteníčkem, které je částí Žižkovkastu. Žáci ze Žižkovky čtou své práce, které vyšly v knížkách Děti Turnovu (2022) a Poslouchej a vyprávěj (2020).

3. Dobré zprávy chystají i vypravěči. Všichni se pilně připravují na vystoupení v soutěži Čteme všichni, vypráví jen někdo.

4. Dramaťáci ze Žižkovky připravují vystoupení Dobré zprávy o princezně Štěpánce. Premiéra bude v sobotu 29. 4. 2023 na nádvoří hradu Valdštejn v rámci akce Český ráj dětem.

5. Na téma Dobré zprávy žáci píšou básničky, epigramy, limeriky, úvahy, příběhy, …

6. Dobré zprávy na Žižkovce dostávají i výtvarnou podobu. Dětí kreslí a malují věci krásné, veselé, příjemné.

7. Z literárních a výtvarných prací žáků možná v příštím školním roce vznikne i knížka Dobré zprávy ze Žižkovky. Vydání knížky bude finančně podporováno MAP Turnovsko III.

8. Dobré zprávy je i téma letošního ročníku tradičního školního jarmarku na Žižkovce. K tomuto tématu budou směřována všechna dětská vystoupení ve více než čtyřhodinovém souvislém kulturním programu.

Když to shrneme, dobrými zprávami letošní školní rok žijí všichni na Žižkovce. A to je v nelehké době dobrá zpráva!

Mgr. Jana Kepková