Na Žižkovce se narodila kniha

Jmenuje se Naslouchej a vyprávěj aneb pohádky a pověsti Českého ráje. Autory a ilustrátory jsou žáci naší školy. Knížka je věnována Městské knihovně Antonína Marka k jejím 200. narozeninám, naší škole k jejím 60. narozeninám a k 25. výročí jejího přestěhování do budovy bývalých kasáren. Zároveň je poctou Janu Amosi Komenskému, Učiteli národů, od jehož úmrtí letos uplyne 350 let. Knížka obsahuje 234 stran a jsou v ní práce 164 žáků naší školy prvňáčky počínaje a deváťáky konče.

„Knížky“ píšou a ilustrují naši žáci každý rok. Ale až Naslouchej a vyprávěj se dočkala opravdového vydání. S nápadem vydání přišla paní Eva Kordová, knihovnice Městské knihovny Antonína Marka v Turnově. Publikace vznikla v rámci projektu MAP Turnovsko II. Vydala ji Obecně prospěšná společnost pro Český ráj ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka v Turnově a Základní školou v Žižkově ulici v Turnově.

Křest měla mít 25. 3. 2020. Z důvodu pandemie pokřtěna nebyla. Ale cestu ke svým tvůrcům a dalším čtenářům si už razí. Děkujeme všem, kteří se na zrodu naší knížky jakkoli podíleli.

Knížko, přejeme Ti, ať se líbíš, ať přinášíš radost a jsi připomínkou šikovnosti našich žáčků.

Přečtěte si, co knížce přejí její kmotři: https://knihovna.turnov.cz/2020/06/prani-kmotru-knize-naslouchej-a-vypravej/

Mgr. Jana Kepková