ŠKOLA

 

 

 

V 5.A jsme on-line spolu a vzájemně se podporujeme!

Již od prvního dne „netradičního vyučování“ jsme v tom společně. Děti, rodiče, učitelé. Propojili jsme se nejen e-maily, kde děti dostávají týdně zadané úkoly, pracovní listy, on-line odkazy atd. Jsme spolu ve skupinách žáci a rodiče přes WhatsApp téměř denně v kontaktu. Řešíme zde nejen školní úkoly, ale podporujeme se navzájem.

Již od začátku šijeme s některými maminkami roušky. Kdo neměl šicí stroj, pomohl materiálem, stříháním. První roušky mířily k lékařům, další k seniorům v okolí místa, kde každý bydlíme, dále již maminky rozdávaly své roušky samy ve svém okolí potřebným i hasičům. Posílaly jsme si fotky ušitých roušek a hřála nás radost, že můžeme nějak pomáhat.

Rodiče jsou velkou podporou v „domácí škole“, děti s pomocí rodičů zasílají své pracovní listy, referáty, vyplněné úkoly a občas se celé rodiny zapojují do „dobrovolných“ logických rébusů. 

I když letošní svátky jara musely být v netradiční podobě, nenechali jsme se o ně připravit. Velikonoce jsme si užili v kruhu rodinném a online se třídou. Zaseli jsme osení a připravili velikonoční výzdobu. Děti vyráběly zajíčky, malovaly kraslice. Přeposlali jsme si recepty na houstičky, jidáše, mazance a beránky. Děti zasílaly fotky, jak se dařilo. A dařilo se opravdu moc!

Jelikož dobrých skutků není nikdy dost děti využily výzvy a účastní se akce Pozdrav pro dědu a babičku, kterou organizuje sdružení D.R.A.K. z.s. Tvoří svá přáníčka pro babičky a dědečky, které je jistě potěší a zahřejí u srdce v dnešní nelehké době.

Život je sice nyní trošku jiný, těžší, ale s rodinou, přáteli, dobrým srdcem, trpělivostí a vlídností to zvládneme! Brzy se již nebudeme muset vidět jen on-line.

Přeji všem klidné dny a hlavně zdraví.

Za 5.A Martina Melíšková

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

   

   

 

 

 

 

 

©2023 ZŠ Turnov

Search