ŠKOLA

 

 

 

Výzva 10 000 kroků

Co proto musím udělat? Stačí se registrovat prostřednictvím emailu na webových stránkách www.desettisickroku.cz, zadat svůj věk, výšku a váhu (tyto údaje následně nikdo veřejně nevidí, slouží pouze k výpočtu bodů dle BMI) a u registrací osob do 18 let věku musí být doložen souhlas zákonného zástupce, který přikládám v příloze zprávy. Žáci ho budou mít k dispozici od 19. 9. u třídního učitele nebo ho případně obdrží v některé z vyučovacích hodin. Dále stačí potvrdit ověřovací e-mail na svém e-mailu a následně do pondělí 26. 9. sdělit svému třídnímu učiteli (prostřednictvím Bakalářů či osobně ve škole) svoji účast ve výzvě a Váš registrační e-mail. Na 1. stupni doporučuji registraci a následné vkládání aktivit s pomocí rodičů. U žáků 2. stupně by jistě šel použít školní email na webu www.office.com. Poté Vás učitel zařadí do třídního týmu a od 1. do 31. října můžete aktivně začít přispívat svojí aktivitou a sledovat vývoj mezi našimi kolektivy na škole, případně i v celé ČR. Třídní tým lze vytvořit pouze za předpokladu aktivního zapojení a registrace 10 žáků a třídního učitele.

Jak vkládat svoji denní aktivitu? Tu lze vkládat od 1. do 31. října a podrobný návod najdete zde: https://www.desettisickroku.cz/vkladani-aktivity-149

Stačí k tomu mít chytré hodinky, chytrý náramek či chytrý telefon. Pro telefon jsou možností aplikace k propojení chytrých hodinek, případně tyto aplikace níže na počítání kroků v telefonu.

Systém Android: Krokoměr - počítání krokůKrokoměrStep Tracker

Systém iOS: Krokoměr a počítání krokůStepsApp krokoměrKroková aplikace

Nejlepší třídy a žáci budou řádně oceněni.

Další přidanou hodnotou této výzvy nám bude fiktivní cesta od naší školy na Mys Dobré naděje, který historicky symbolizuje nejjižnější cíp Afriky. Přidávám odkaz na naši trasu: https://mapy.cz/s/fucefesona. Všechny vložené kilometry žáků a zaměstnanců školy budeme společně střádat na našem putování Afrikou. Zvládneme dojít až na samý konec této 15 782 km dlouhé cesty? Naše putování budeme každý den sledovat na školním Facebooku a Instagramu.

V případě, že by někdo potřeboval pomoci s registrací, vložením či měřením aktivity, neváhejte mě kontaktovat zde na Bakalářích. V případě uvedení vašeho telefonního čísla můžeme problém rychleji vyřešit.

Věřím, že se nám podaří děti motivovat na naší společné říjnové výzvě, cestě.

Mgr. Aleš Krejčík

 

 

 

 

 

©2023 ZŠ Turnov

Search