„Při recitaci se mohu stát někým jiným,“ říká Jan Bevilaqua z V. C

Jan Bevilaqua, žák V. C, postoupil z krajského kola Dětské recitace v Liberci na 49. celostátní přehlídku dětských recitátorů. Svůj talent předvedl v pátek 11. června 2021 ve Svitavách.

Honzo, co pro tebe recitace znamená?

Baví mě, že se při recitaci mohu stát někým jiným. Jsem rád, když se to líbí publiku, když mě poslouchají. Z toho mám největší radost.

Jak probíhala tvoje příprava na soutěž?

Do školního a okresního kola jsme zkoušeli online, protože se do školy nechodilo, takže jsme se neviděli naživo. Osobní kontakt je příjemnější. Do krajského kola jsem už trénoval ve škole, to bylo lepší.

Šel bys do toho, kdybys musel své vystoupení nahrávat i do krajského kola a do celostátní přehlídky?

Asi šel, ale hodně by mě to štvalo. (úsměv)

Ve Svitavách jsi reprezentoval Liberecký kraj na celostátní přehlídce Dětská scéna 2021. Jaké jsou tvé pocity z přehlídky?

Byli tam moc příjemní lidé. Jsem rád, že jsem už nemusel recitaci nahrávat jako do okresního kola. Mohl jsem naživo slyšet a vidět i ostatní z mé kategorie. Byly tam krásné texty. Děkuji organizátorům, že to tak krásně připravili.

Co jsi říkal na program, který tam na vás čekal?

Nejdřív jsme měli hlasovou rozcvičku. Potom přišla na řadu vlastní recitace a následovaly dílny. Nakonec jsme šli na besedu s lektorským sborem. Všechno bylo dobré. Hodně se mi líbily dílny. Vymýšleli jsme dramatizaci recitovaných textů.

Jak se ti ve Svitavách recitovalo?

Recitoval jsem poprvé v tak velkém sále a před tolika cizími lidmi. Byl jsem nervózní a trochu ve stresu, ale po chvíli už to šlo.

Obohatila tě něčím účast v této soutěži?

Ano. Snažím se odbourávat stres, abych dokázal normálně vyprávět. Chtěl bych na sobě dál pracovat.

Honzo, děkujeme ti za vzornou reprezentaci školy, města i kraje a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Jana Kepková