ŠKOLA

 

 

 

Krajské kolo biologické olympiády

V sobotu 1. 5. 2021 proběhlo krajské kolo biologické olympiády na téma Těžký život ve vodě.  Z naší školy se do kraje probojovalo 5 žáků druhého stupně. Před samotným testem a poznávačkou rostlin a živočichů museli žáci ještě vypracovat vstupní úkol pro krajské kolo. Na výběr měli ze šesti témat. Ty se týkaly především terénního průzkumu různých typů vod (hodnocení kvality vody, pozorování ptáků, pozorování fytoplanktonu…). Každý žák si vybral úkol, který ho nejvíce oslovil.

V kategorii mladších žáků se na krásném 4. místě umístila Vanessa Richtrová ze 7.C, na 10. místě se umístil Jakub Kolinger za 6.C.

V kategorii starších žáků se na 10. místě umístil Pavel Pokorný z 9.D, na 18. místě Jan Mizera z 8.A a na 21. místě Barbora Rajnochová z 8.C.

Našim žákům děkujeme za vzornou přípravu na krajské kolo a za reprezentaci školy a doufáme, že je téma biologické olympiády osloví i příští rok a půjdou do něj opět s plným nasazením jako letos.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

 

 

 

©2021 ZŠ Turnov

Search