ŠKOLA

 

 

 

Školní kolo biologické olympiády

Poslední březnový týden probíhala na všech školách v České republice školní kola biologické olympiády. Garanti školních kol je tentokrát museli připravit tak, aby je bylo možné realizovat distančním způsobem (s možností využití různých testovacích formulářů).

Na naší škole se biologické olympiády zúčastnilo 8 žáků v kategorii 6. a 7. tříd a 8 žáků v kategorii 8. a 9. tříd. Soutěž proběhla v pondělí 29. 3. a téma soutěže bylo stejné jako loni – Těžký život ve vodě. Soutěž se skládala ze dvou částí: teoretické  (vědomostní test a poznávání rostlin a zvířat - vše bylo připraveno formou MS FORMS) a praktické části  (vypracování laboratorního úkolu).

V kategorii  D (6. a 7. třída) se vítězkou školního kola stala Vanessa Richtrová ze 7.C, na 2. místě se umístil Jakub Kolinger ze 6.C a na 3. místě se umístila Anna Borůfková ze 6.B.

V kategorii C (8. a 9. třída) se vítězem školního kola stal Pavel Pokorný z 9.D, na 2. místě se umístil Jan Mizera z 8.A a 3. místo obsadila Barbora Rajnochová z 8.C.

Vzhledem k tomu, že letošní ročník BiO nemá okresní kola, vítěz školního kola postupuje rovnou do kola krajského. Díky vysokému počtu získaných bodů do krajského kola postupují nejen vítězové Vanessa Richtrová a Pavel Pokorný, ale také Jakub Kolinger, Jan Mizera a Barbora Rajnochová. Krajské kolo se bude konat poslední dubnový týden opět online formou. Všem postupujícím gratulujeme a přejeme úspěch i v kole krajském.

Všem žákům, kteří se školního kola účastnili, děkujeme za vzornou přípravu a doufáme, že příští rok půjdou do této soutěže opět s námi.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

 

 

 

 

©2021 ZŠ Turnov

Search