ŠKOLA

 

 

 

Co přinesl tento školní rok na Žižkovce...

Blíží se červenec, čas prázdnin a dovolených, a na Žižkovce hodnotíme končící školní rok. A byl opět úspěšný!

Naši deváťáci „zaváleli“ v přijímačkách, takže drtivá většina (95%) se dostalo v prvním kole na první zvolenou školu. Gratulujeme!

Ze soutěží naši žáci přinesli spoustu ocenění. V mezinárodní literární soutěži jsme měli absolutního vítěze napříč všemi kategoriemi (včetně SŠ!). Na 1. místě v jednotlivých kategoriích byli čtyři naši žáci, na 2. místě též čtyři naši žáci, na 3. místě šest našich žáků. V celostátním kole Dětské recitace naši školu reprezentovala jedna žákyně. Jedna žákyně byla v celostátním kole Olympiády v ruském jazyce. V krajském kole Soutěže v německém jazyce náš žák obsadil 3. místo, v Olympiádě v českém jazyce byla naše žákyně 5. V oblastním kole vypravěčské soutěže jsme získali v jednotlivých kategoriích dvě 2. místa a tři 3. místa. Z krajského kola Poháru rozhlasu naše dívky přivezly 3. místo, z krajského kola ve vybíjené 1. místo.

Naši dramaťáci odehráli mnoho veřejných vystoupení.

Děkujeme žákům a zaměstnancům školy za poctivou a zodpovědnou práci, rodičům za podporu a perfektní spolupráci, za totéž i Městu Turnov a turnovským institucím.

Ve školním roce 2024 – 2025 budeme slavit 30 let školy a čeká nás i nějaké narozeninové překvapení.

Krásné léto plné zdraví, pohody a úžasných zážitků přejí všichni ze Žižkovky!

 

 

 

 

©2024 ZŠ Turnov

Search