ŠKOLA

 

 

 

Pomoc Ukrajině

V březnu proběhla na naší škole sbírka školních pomůcek pro děti z Ukrajiny, kterou organizoval Spolek Žižkovka. Do atria školy děti přinesly školní batohy, penály, psací potřeby a spoustu jiných školních pomůcek. Sbírka se setkala s velmi kladným ohlasem mezi ukrajinskými rodiči, citujeme:  

„Srdečně děkuji Vám a Spolku Základní školy Žižkova a taky všem dětem a jejích rodičům za pomoc pro děti z Ukrajiny“.

„Jste skvělí, je to pro ně to nejlepší, co jste mohli udělat. Děti s velkou radostí si vybírají pomůcky do školy a školní batohy“.

V současné době již téměř měsíc probíhá u nás na Žižkovce souvislá výuka ukrajinských dětí. Děti jsou zařazeny do jednotlivých tříd, společně s ostatními se vzdělávají a zároveň se účastní skupinové výuky českého jazyka. Malí ukrajinští žáci mají každodenně hodinu konverzace s pedagogy, velmi nápomocné jsou i asistentky pedagogů, které jim poskytuji individuální péči šitou na míru. Na začátku před námi stály velké otazníky, jak uchopit výuku, kterou neustále ladíme a uzpůsobujeme potřebám našich ukrajinských žáčků. Spokojenost s jejich výukou a přátelským přijetím v české škole se projevuje hlavně v ohlasech jejich rodičů. Úsměv dětí prozrazuje vše…

 

 

 

 

©2023 ZŠ Turnov

Search