ŠKOLA

 

 

 

Svatba ve škole

Žáci 6. A si zkusili uspořádat, zorganizovat a uskutečnit svatební obřad a následnou slavnostní hostinu. Každé dítě ve třídě se nějakým způsobem do této akce zapojilo. Někdo se na chvíli stal panem oddávajícím, matrikářem, vrchním organizátorem, družičkou, svědkem i svatebčanem. Nechyběla samozřejmě ani krásná nevěsta ve svatebních šatech a urostlý ženich, kteří si řekli své ano.

Po krásném a slavnostním obřadu nevěsta nezapomněla házet květinou, pak společně se ženichem zametali střepy z rozbitého talíře a krájeli nádherný dvoupatrový svatební dort. Po slavnostním projevu a přípitku si všichni zúčastnění pochutnali na svatebním menu, ve kterém nechyběly makronky, svatební koláčky, jednohubky, chlebíčky a jiné dobroty. Na svatebních přípravách se podíleli i rodiče, za což jim patří velký dík.

Tato netradiční aktivita se konala v rámci občanské výchovy, kde s dětmi probíráme téma Rodina. Děti si také tímto způsobem vyzkoušely různé dovednosti důležité pro život – domluvit se, vypracovat daný úkol v termínu, spolupracovat ve skupině atd.

Moc všem děkuji za krásný zážitek.

Mgr. Veronika Trojanová

 

 

 

 

©2022 ZŠ Turnov

Search