ŠKOLA

 

 

 

Setkání s budoucími prvňáčky a jejich rodiči

Netradiční místo prvního společného setkání – BB Baby, jsme vybrali z důvodu aktuálně platných „koronavirových“ opatření pro školy. Bylo vidět, že touhu po společném setkání jsme měli všichni. Sešli jsme se opravdu v hojném počtu. Nejprve jsme se přivítali. Našeho setkání se zúčastnilo vedení školy, třídní učitelky budoucích prvních tříd, vychovatelé naší školy a především budoucí prvňáčci a jejich rodiče. 

Pro děti naši vychovatelé ze školní družiny připravili hry a soutěže. Děti všechny úkoly s velkou radostí a hravostí plnily. Sbíraly razítka na své kartičky. 

Mezi tím probíhaly „první třídní schůzky“.  Rodiče si prohlédli učebnice a pracovní sešity, podle kterých se děti budou v první třídě učit. Paní učitelky předávaly rodičům důležité informace ohledně školních pomůcek, vybavení penálů, fungování školní jídelny, družiny a především, jak budou vypadat první školní dny jejich dětí. 

Aha, děti dosoutěžily. Již přibíhají s kartičky plnými razítek a rozzářenými očkami. Nyní se každý pozdraví se svou paní učitelkou a dostane dárky, které jsme měli pro děti připravené k zápisu, jenž nemohl ve slavnostní podobě proběhnout. Děti se radují ze svých dárečků. V taštičce našli stavebničky lego, vitamínové bonbóny a každý si hrdě odnáší svoji první knížku se záložkou. 

„Již se těšíme do školy!!!“ volají. Tak 1. září na viděnou milí prvňáčci. Již se na Vás moc těšíme.

Paní učitelky budoucích prvních tříd Martina Melíšková a Jarmila Šichová

 

 

 

 

©2020 ZŠ Turnov

Search