ŠKOLA

 

 

 

Den Země 2020

Dne 22. dubna 2020 jsme si mohli připomenout 50. výročí Dne Země. První Den Země se slavil 22. dubna 1970 v San Franciscu a dnes se ke Dni Země připojuje více než miliarda lidí ve 175 státech světa. A proto jsme se připojili i my. Navzdory tomu, že pravděpodobně právě Země způsobila to, že se nyní učíme pouze na dálku, nezanevřeli jsme na ni. Naopak. Oslavujeme ji. Snažili jsme se vymyslet aktivity, které by směřovaly právě k oslavě Země. V některých třídách jsme vymýšleli vlajku pro Zemi, v jiných zase básničku o Zemi, někde jsme vytvářeli pojmovou mapu formou plakátu, v chemii jsme zopakovali výskyt prvků na Zemi a v přírodopise třeba vyplňovali tipovací kvíz.  A všichni dohromady jsme si mohli zahrát na genetické inženýry a přispět tak svým nápadem do Atlasu podivuhodných druhů. A toho se mnozí chopili opravdu s vervou. Některé vydařené výtvory si budete moci prohlédnout v samostatné fotogalerii.

Mgr. Věra Machtová 

 

Životabáseň - Země -  Anežka Špínová, 8.D         

Jsem planeta Země.  

Vznikla jsem před 4,6 miliardami lety.  

Nejraději mám čisto a klid.  

Nesnáším však lid.  

Ráda se chlubím tím, že jsem samý strom a keř.  

Často se mi zdá o všem, to mi teda věř.  

Toužím po, býti nádherná.  

Lidé si o mně myslí, že jsem nesmrtelná.  

Já si o lidech myslím, že jsou zlý, doufám že je to brzo vyhubí. 

 

Tadeáš Kutek,  6.B 

Jsem jedinečný druh planety. 

Vznikla jsem před mnoha mnoha lety. 

Nejraději mám čistou přírodu. 

Nesnáším lidskou zlobu. 

Ráda se chlubím tím, že jsem jediná. 

Často se mi zdá, že ztrácí se moje barva zelená. 

Toužím po čistém ovzduší, koronavirus letadla vyruší. 

Lidé si o mně myslí, že vše zvládnu. 

Já si o lidech myslím, že chtějí dlouhou vládu.                                                         

  

 

 

 

 

©2023 ZŠ Turnov

Search