ŠKOLA

 

 

 

Třída 2.B... Stále jsme spolu

Žáci II. B se sice již přes měsíc nemohou setkávat ve své třídě, přesto jsou stále v kontaktu. Vytvořili jsme si třídní skupinu v jedné aplikaci, pomocí které jsme v kontaktu. Děti si zde mezi sebou sdílejí různé hádanky, fotky z domácí výtvarné, pracovní či tělesné výchovy, popřály si navzájem k Velikonocům. Vše v naší fotogalerii.

Úkoly jsou zasílány jednou týdně. Posílám dětem také odkazy na různá videa, ve kterých je jim látka názorně vysvětlena. Využíváme též zábavná online procvičování pomocí her, doplňovaček, vybarvování apod. Pokud si někdo s úkolem neví rady, může mi přes videohovor zavolat a problém spolu vyřešíme.

Zde názory rodičů:

„Domácí úkoly považuji za přiměřené, učivo zvládáme, na všechno je klid a čas. Líbí se nám i podpůrné materiály na Internetu, kterých je hodně a jsou zábavné. Každý týden jsou úkoly vhodně nakombinované tak, aby tam bylo něco od každého předmětu, takže to pro děti není jednotvárné. Nejvíce se dceři líbí tvořivé úkoly.

Oceňuji, že je vše přizpůsobeno individuálním potřebám žáka, základ je stejný pro všechny, ale jsou i úkoly, které jsou nadstavbou a záleží na každém, zda má čas a chuť je dělat nebo ne, takže se rodiče nemusí stresovat, když něco nestihnou. Paní učitelka je velice nápomocná, kdykoliv ochotná poradit a pomoci. Poskytuje nám ke všemu zpětnou vazbu a nabízí mnoho dalších nápadů na procvičování učiva a dalších aktivit pro děti.“

„Paní učitelka nám na každý týden posílá úkoly a nápady k jednotlivým předmětům, rozdělujeme si je dle nálady a potřeby, vše se snažíme stihnout, splnit. Zvládáme to poměrně dobře, úkolů je tak akorát. Milé je sdílení pozdravů v rámci skupiny, kterou paní učitelka založila. Děkujeme!“

„Dcera výuku doma zvládá. Myslím, že je poskytován dostatek zdrojů, jak dítěti vše vysvětlit. Videa s násobilkou a dělením pomohla nejen nám, ale i mé známe, která má dítě v jiné škole. Takže za mě velká spokojenost a velké díky.“

I když o sobě víme, přesto se nám moc stýská a těšíme se, až se zase uvidíme.

tř. uč., rodiče a žáci II.B

 

 

 

 

©2023 ZŠ Turnov

Search