ŠKOLA

 

 

 

Zimní pobyt 7. A a 7. C ve Vysokém nad Jizerou

Nepříjemným překvapením bylo, že ani zde nebyl sníh. A tak jsme dumali, jaký bude náhradní plán na následující den. Ještě v neděli jsme si prohlédli skiareály Větrov a Šachty. Poté následoval večerní program.

V pondělí jsme se probudili do deštivého dne. My jsme však nelenili a i přes občasné dešťové přeháňky jsme vyrazili na nedalekou zříceninu hradu Nístějka. Přestože jsme trochu zmokli, výlet jsme si užili.  Večer nás čekala krátká přednáška o první pomoci, poté jsme si zahráli hry a těšili se na slíbenou noční chumelenici.

V úterý jsme se konečně vzbudili do sněhové vánice, avšak sníh byl mokrý a těžký, tudíž jsme se rozhodli vyrazit na lyže až odpoledne. Dopoledne jsme strávili v místním vlastivědném muzeu, kde jsme si prohlédli pohyblivý betlém, první lyže i Krakonoše. Odpoledne jsme se celí natěšení vydali lyžovat. Sníh sice nebyl ideální, ale i tak jsme se radovali.

Ve středu ráno nás překvapil nepříjemný vichr, který lomcoval okenicemi. Opět nás čekalo rozhodování o programu dne. Nakonec zvítězilo lyžování. Přes počáteční velký vítr se nakonec počasí umoudřilo, a dokonce vysvitlo sluníčko. Lyžaři začátečníci tak mohli trénovat obloučky, ti pokročilí zase carving. Večer proběhla instruktáž o mazání běžek.

Ve čtvrtek jsme dopoledne vyrazili na sjezdovky a odpoledne jsme si konečně obuli běžky a vydali se na nich prozkoumat okolí. Ti zkušenější vyrazili na nedaleký stadion, ti, co stáli na běžkách poprvé, trénovali na louce nedaleko ubytování. Užili jsme si plno legrace a na závěr jsme uspořádali závody. Na ubytování jsme se vrátili plni nově nabytých dojmů.

Večer bylo třeba zabalit a pomalu se připravovat na páteční odjezd. V rámci večerního programu proběhlo vyhlášení závodů, shrnutí kurzu, večerní společné hry a poté hurá na kutě.

V pátek před odjezdem jsme se naposledy vydali na lyže. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko. Po obědě jsme vyrazili domů.

Letošní zimní pobyt jsme si všichni moc užili a spolu s instruktory se těšíme na další kurz.

Mgr. Nicole Tomasová

 

 

 

 

©2023 ZŠ Turnov

Search