ŠKOLA

 

 

 

Exkurze 8. D do Poslanecké sněmovny a Národního divadla

Komplikace nastaly hned na trase směrem do Prahy, ale naštěstí jsme do Poslanecké sněmovny dorazili včas, a mohli si tak nejen poslechnout přednášku o historii parlamentu, ale zároveň i prohlédnout prostory Poslanecké sněmovny a usadit se na galerii přímo nad jednací síní, kterou známe z televizního vysílání.

Po hodině a půl jsme se rozloučili a vydali se přímo na Václavské náměstí. Po krátké pauze na oběd jsme zamířili na komentovanou prohlídku Národního divadla. Kromě krátkého úvodu do historie divadla jsme si prohlédli celé jeho prostory, prezidentský vstup, usadili se do diváckého hlediště, na balkoně, podívali se na venkovní terasu, odkud šlo dohlédnout na Pražský hrad a další dominanty Prahy.

Po tomto náročném programu nám zbyl čas už jen na občerstvení a cestu domů. 

Exkurze byla velmi zajímavá a přínosná, již se těšíme na další.

Mgr. Nicole Tomasová

 

 

 

 

©2024 ZŠ Turnov

Search