Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Okresní kolo biologické olympiády - starší žáci

Email Tisk

Včera 23. dubna 2018 proběhlo v Semilech okresní kolo Biologické olympiády žáků osmých a devátých tříd. Žáci naší školy, kteří se olympiády zúčastnili, se opět stali úspěšnými řešiteli a dosáhli mezi 24 soutěžícími krásného umístění.

Jakub Mertlík z 8. A 2. místo a postupuje do krajského kola

Kateřina Tauchmanová z 8. C 6. místo

Klára Fligrová z 8. C – 11. místo

Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a Jakubovi přejeme v krajském kole hodně úspěchů.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Krajské kolo Dětské recitace si žáci ze Žižkovky užili

Email Tisk

Dětská recitace je soutěž s dlouhou tradicí. Letos probíhá již 47. ročník. Dobrou vizitkou dnešní doby je velký zájem dětí o recitaci. Zatímco dříve některé věkové kategorie bývaly v okresním i krajském kole naplněny jen zčásti, v posledních letech se s tím už nesetkáme. Nadšených recitátorů je mnoho.

V krajském kole v Liberci se v každé ze čtyř kategorií sešlo 12 recitátorů. Porotci měli nelehký úkol - vybrat z každé kategorie dva postupující do celostátního kola.

Základní školu v Žižkově ulici v Turnově v krajském kole reprezentovali dva žáci – Barbora Šimůnková z 6. A ve III. kategorii a Timon Drahoňovský z 8. A ve IV. kategorii. Oběma se jejich vystoupení zdařila. Timon svým projevem oslovil porotu natolik, že postupuje do Svitav na celostátní přehlídku Dětská scéna 2018.

Děkujeme porotcům z okresního i krajského kola za cenné připomínky. Oběma našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Timonovi přejeme úspěch v celostátní přehlídce.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Okresní kolo biologické olympiády - mladší žáci

Email Tisk

Včera 12. 4. proběhlo v Semilech okresní kolo biologické olympiády. Všichni tři naši žáci, kteří se olympiády zúčastnili, obsadili mezi osmnácti soutěžícími krásná přední místa.

 

Tobiáš Bis ze 6. B skončil na 6. místě,

Pavel Pokorný ze 6. D se umístil na 4. místě a

Jakub Bříza ze 7. B obsadil 2. místo a postupuje do krajského kola v Liberci.

 

Žákům děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy a Kubovi přejeme do krajského kola hodně štěstí.

 

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Krajské kolo geologické olympiády

Email Tisk

V pondělí 9. dubna proběhlo v Liberci na Technické univerzitě krajské kolo geologické olympiády, kterou pořádalo Severočeské muzeum v Liberci.  Naši školu reprezentoval žák 8.A třídy Jakub Mertlík a v konkurenci jedenácti soutěžících obsadil krásné 2. místo. Soutěž byla zaměřena na mineralogii, petrologii, paleontologii a geologii Libereckého kraje a součástí soutěže bylo i poznávání 50ti vzorků minerálů, hornin a vyhynulých živočichů. Krajské kolo bylo zakončeno geologickou vycházkou na Libereckou Výšinu, kterou vedl doc. RNDr. Kamil Zágoršek. Zde proběhlo i vyhlášení celé soutěže.

Mgr. Denisa Mertlíková

Foto zde.

 

Postup do okresního kola ve vybíjené

Email Tisk

Ve čtvrtek 5. 4. se uskutečnilo okrskové kolo ve vybíjené. V turnovské hale se utkalo 10 družstev z různých škol. V kategorii dívek jsme se umístili na krásném 1. místě. Reprezentovaly nás: z 5. tříd - Denisa Černá, Nicol Bartošová, Nela Hudcová, Kristýna Matoušová, Emma Adámková, Tereza Hanušová, ze 4. B - Stella Kunčarová, Martina Václavů, Veronika Hokeová a Aneta Karadžosová.

Družstvo chlapců vybojovalo 2. místo. Reprezentovali nás: z 5. tříd - Tomáš Bakeš, Václav Veselý, Adam Škramovský. Ze 4. B - Tobiáš Kraus, Jiří Vele, Ondřej Vilímek, Prokop Beran, Matěj Klein, Filip Bičík, Filip Hájek, David Pavlata a Tadeáš Kutek. Oba dva týmy vybojovaly postup do okresního kola, které se uskuteční v Turnově 12. dubna. Oběma družstvům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Helena Podzimková  

 

Na soutěži vypravěčů v Turnově předali žáci ze Žižkovky svou knihu

Email Tisk

Soutěž Čteme všichni, vypráví jen někdo má dlouhou tradici. Letos probíhá již 15. ročník. Organizátorem je Městská knihovna A. Marka v Turnově ve spolupráci s knihovnami v Semilech a v Jičíně. Zatímco recitační soutěže existují, vypravěčská soutěž je v českém prostředí jedinečná. O to více si jí pedagogové a mladí vypravěči považují. Důkazem je i vysoký zájem o ni. Letošního ročníku se v turnovském kole v pěti věkových kategoriích zúčastnilo 83 vypravěčů, prvňáčky počínaje a středoškoláky konče.

Soutěž již tradičně zahájili skřítci a víla Žlutěnka z dramaťáku ze Žižkovky. Za doprovodu flétny Timona Drahoňovského z 8. A předali paní knihovnici Evě Kordové, hlavní organizátorce akcí pro děti, letošní knihu dětských prací a ilustrací Zvíře v nás. Pak si všichni přítomní vyslechli 83 příběhů. Porotcům jejich práci nikdo nezáviděl. Vypravěči byli velice dobře připraveni a určit pořadí byl opravdu úkol nelehký, hodný pouze odborníků na slovo vzatých.

Žižkovku letos reprezentovalo ve čtyřech kategoriích 19 žáků. Odnesli si tři 1. místa (Tadeáš Šich z 3. B, Barbora Šimůnková z 6. A, Timon Drahoňovský z 8. A), tři 2. místa (Johanka Petříčková z 2. A, Veronika Hockeová ze 4. B, Tadeáš Kutek ze 4. B), jedno 3. místo (Karolína Petříčková z 6. B), tři čestná uznání (Viktorie Hrdličková ze 4. B, Filip Šírek z 6. A, Nela Melíšková z 6. A) a dvě ocenění za vlastní text (Markéta Nováková ze 4. C a Karolína Hrdličková z 6. A).

Našim vypravěčům děkujeme a držíme palce do regionálního kola v Semilech.

Děkujeme organizátorům soutěže, hlavně paní knihovnici Evě Kordové. Děkujeme i porotě. Jsme hrdi na to, že v Turnově tuto soutěž máme. Není nic krásnějšího než rozzářené oči malého či velkého, když je snažení korunováno úspěchem. Je to velký impulz k další práci, a tedy zdokonalování se.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Krajské kolo dějepisné olympiády

Email Tisk

Už podruhé a bohužel naposledy nás Martin Kozák z 9. A reprezentoval v krajském kole dějepisné olympiády. A opět úspěšně. Letošní téma První republika ho velice oslovilo, dokázal si mnoho věci dostudovat i ve svém volném čase. Historie je Martinův velký koníček, doufám, že se jí bude i při dalším studiu na střední škole věnovat. Martine, děkujeme a přejeme Ti další podobné úspěchy.

Za učitele dějepisu Věra Franců

 

Naši žáci přivezli z okresního kola Dětské recitace pěkná ocenění

Email Tisk

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 se v Semilech konalo okresní kolo Dětské recitace. Naši školu ve čtyřech kategoriích reprezentovalo 9 žáků. Ze Semil si přivezli tato ocenění:

Pamětní list:

Johanka Petříčková, 2. A

Daniela Houžvičková, 4. A

Filip Šírek, 6. A

 

Čestné uznání:

Tadeáš Šich, 3. B

Veronika Hockeová, 4. B

Viktorie Hrdličková, 4. B

Karolína Hrdličková, 6. A

 

3. místo:

Timon Drahoňovský, 8. A

 

2. místo:

Barbora Šimůnková, 6. A

 

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy, Barboře a Timonovi držíme palce do krajského kola.

Mgr. Jana Kepková

 

Ruštináři ze Žižkovky postoupili do celostátního kola Puškinova památníku

Email Tisk

ARS POETICA – Puškinův památník je nejstarší soutěží mladých rusistů – žáků a studentů - nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Letos probíhá 52. ročník této soutěže. Žáci základních škol si od 7. ročníku musí zvolit druhý cizí jazyk. Ruština je jedním z nabízených předmětů. Účast v soutěžích je pro děti vždy motivující. Ve vidině úspěchu pracují aktivně nad rámec svých povinností, rozvíjejí svůj talent, zdokonalují se.

Skupina sedmi žáků ze ZŠ v Žižkově ulici v Turnově zdramatizovala a nacvičila úryvek z Malého prince. Šestičlenná porota v krajském kole v Liberci byla s jejich výkonem spokojena a žáci postoupili do celostátního kola do Prahy.

Žákům děkujeme za odvedenou práci, za plné nasazení a dobré výkony a blahopřejeme k úspěchu.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Žákyně ze Žižkovky získala ocenění v mezinárodní soutěži

Email Tisk

V loňském školním roce žáci ZŠ v Žižkově ulici v Turnově vytvořili knihu literárních a výtvarných prací Mosty, můstky, voda, voděnka. Knížka reprezentovala školu i ve XII. ročníku mezinárodní soutěže Vezmi žlutou barvičku.

V literární části soutěže na téma Český ráj – globální park UNESCO získala ocenění Barbora Jaburková, žákyně loňské 9. C, za práci Kam se poděl most.

Slavnostní předání cen proběhlo ve středu 14. 3. 2018 na Krajském úřadu v Liberci za přítomnosti PhDr. Mgr. Reného Brože, vedoucího odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Ceny předávali Mgr. Petr Tulpa, náměstek hejtmana, Ing. Jiří Němeček, předseda spolku Technické muzeum Liberec, a paní Hana Talli Hlubučková, organizátorka soutěže.

Barboře Jaburkové blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Okrskový turnaj v basketbalu

Email Tisk

Ve čtvrtek 22. února se uskutečnilo okrskové kolo starších žáků a žákyň v basketbalu. Turnaj probíhal v hale TJ Turnov. Družstvo chlapců a dívek tvořilo 12 členů.

Dívky hrály v rámci jedné skupiny (vzhledem k menšímu počtu přihlášených týmů). Tým dívek sehrál velmi vyrovnané zápasy a po dobrém výkonu obsadil hezké čtvrté místo.

Starší žáci byli nalosováni do dvou skupin, z nichž první dva ve skupině postupovali do semifinále. Jedním z nich byl i náš tým. V semifinále, které bylo neuvěřitelně vyrovnané, prohrál náš tým až na trestné hody. Stejný scénář se opakoval také v boji o třetí místo, a tak konečné čtvrté místo bylo pro naše kluky zklamáním.

Celkově ale oba naše týmy předvedli dobrý výkon a my jim za jejich reprezentaci děkujeme a už se těšíme na další sportovní akce.

Mgr. František Rameš

 

Naše žákyně dobře reprezentovaly školu v okresním kole Olympiády v českém jazyce

Email Tisk

Olympiáda v českém jazyce je soutěž vyhlašovaná MŠMT. První kategorie je určena pro 8. a 9. ročník ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

V první kategorii se okresního kola letos zúčastnilo celkem 24 soutěžících. Naši školu reprezentovaly Dora Pospíchalová z 9. A a Anastázie Kratochvílová z 8. C, vítězky školního kola. Obě si vedly velice dobře.

Dora Pospíchalová obsadila 6. místo, Anastázie Kratochvílová získala 13. místo.

Oběma žákyním děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jana Kepková

 

Školní kolo olympiády v ruském jazyce

Email Tisk

V úterý 6. února proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v ruském jazyce. Zúčastnili se nejlepší žáci z 8. a 9. tříd. Po konverzační části následoval poslech a poté porota přistoupila k hodnocení. Na 1. místě se umístila Marcela Balážová z 9. A, druhá byla Kateřina Tauchmanová z 8. C a na 3. místě skončil Antonín Šťastný z 8. C. Všem zúčastněným děkujeme a postupujícím z prvních třech míst držíme palce v krajském kole, které se koná 16. 3. 2018 v Liberci.

Pavlína Horníková, uč. ruského jazyka

 

Florbalový turnaj

Email Tisk

Dne 1. února 2018 se na naší škole konal již 10. ročník florbalového turnaje pro žáky 1. stupně. Pozvání přijaly čtyři školy - ZŠ 28. října, ZŠ Skálova, ZŠ Mašov a ZŠ Příšovice. My jako organizátoři jsme byli pátou školou.

Celý turnaj proběhl v duchu fair-play. Děti hrály výborně, každé družstvo chtělo vyhrát. Nakonec se to podařilo nám - Žižkovce, na 2. místě skončila ZŠ Příšovice, a třetí byla ZŠ Skálova. Všem děkujeme za krásný sportovní zážitek.

Naši školu reprezentovali: Jakub Iker (3. C), Viktor Kořínek (4. A), Jan Štrauch a Filip Hájek (4. B), Adam Havle (4. C), Ema Adámková, Tomáš Bakeš, Vašek Veselý a Antonín Bugno (5. A), Adam Škramovský (5. B).

Mgr. Jolana Růžičková

 

Školní turnaj chlapců v basketbalu

Email Tisk

V předposledním lednovém týdnu se uskutečnil školní turnaj chlapců v basketbalu. V kategorii chlapců šestých a sedmých tříd na 3. místě skončil tým ze 6. D, na 2. místě se umístil tým ze 7. B. Vítězem se stal tým ze 7. A, který hrál ve složení Bakeš, Fajgl, Matzke, Válek a Vesecký.

V kategorii chlapců osmých a devátých tříd se na 3. místě umístil tým z 8. B, druhé místo obsadil tým z 9. A. Bez ztráty bodu se vítězem stal tým z 9. C, který hrál ve složení Anděl, Bobek, Cvrček, Dvořák, Koštejn a Najman.

Všem týmům děkujeme za účast a za předvedenou hru. Vítězům gratulujeme a už se těšíme na další školní turnaj.

Mgr. František Rameš

 

Krajské kolo závodů v plavání

Email Tisk

Dne 4. prosince 2017 se v Jilemnici uskutečnilo krajské kolo v plavání pro základní a střední školy, kam z kola okresního postoupili Roman Hanyk (7. A), Anna Václavů (8. A) a Timon Drahoňovský (8. A). Všichni podali velmi dobrý výkon a my jim děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. František Rameš

 

Geologická olympiáda

Email Tisk

Ve středu 24. ledna proběhlo okresní kolo geologické olympiády. Z naší školy se zúčastnil žák 8. A Jakub Mertlík a umístil se na krásném 1. místě. Jakubovi blahopřejeme a držíme palce do krajského kola, které proběhne 9. dubna v Severočeském muzeu v Liberci.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Školní kolo biologické olympiády

Email Tisk

V pátek 26. ledna proběhlo školní kolo biologické olympiády. V kategorii mladších žáků se na 1. místě umístil Jakub Bříza (7.B), na 2. místě Pavel Pokorný (6.D) a na 3. místě skončil Tobiáš Bis (6.B). V kategorii starších žáků 1. místo obsadil Jakub Mertlík (8.A), na 2. místě se umístila Klára Fligrová (8.C) a třetí byla Kateřina Tauchmanová (8.C). Všichni tito žáci postupují do okresního kola, které se koná v dubnu v Semilech. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům držíme palce do dalšího kola! 

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Okresní kolo dějepisné olympiády

Email Tisk

To byla první republika aneb Československo v letech 1918-1938 je téma letošní dějepisné olympiády. Prvních 20 let naší republiky si žáci museli nastudovat sami, jelikož většina z nich toto období ještě ve škole neprobírala. Tři žáci s nejvyšším počtem bodů nás reprezentovali v dějepisném testu v okresním kole dne 17. 1. 2017 v Semilech. Žáci Martin Kozák z 9.A, Šimon Škoda z 9.C a Vladimír Šebesta z 8.C se připravili výborně. Martin po loňském 3. místě se vyšplhal na místo druhé a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme a přejeme mu hodně úspěchů!

Věra Franců, učitelka dějepisu 

 

Meziškolní kolo taneční soutěže

Email Tisk

V předvánoční čtvrtek 21. 12. se v hale TJ Turnov konalo meziškolní kolo taneční soutěže pořádané Taneční a pohybovou školou ILMA. Naši školu reprezentovaly dvě dívčí a jedna smíšená skupina, které předváděly svoji verzi taneční sestavy před odbornou porotou. Žáci byli velmi úspěšní.

Smíšená skupina New York ze 7. C ve složení Babora Hrdinová, Madeline Kochová, Kristýna Kravecová, Kristýna Ulrichová, Šárka Klementová, Filip Řeha, František Žerava a Jakub Pfohl předvedla výbornou show a zaslouženě získala 1. místo. Skupinka děvčat s názvem TOPinky složená z Natálie Černé, Natálie Vyhlídkové (9. A) a Amálie Poršové (9. B) se umístila na krásném 2. místě. Black Ladies, děvčata ze 7. A ve složení Klára Skálová, Simona Židů a Tereza Zajícová předvedla také skvělou sestavu, která však na první tři „stupínky“ nestačila.

Všem zúčastněným děkujeme za účast, za jejich obrovskou odvahu vystoupit před porotou a jásajícím publikem, a především za reprezentaci školy, kdy všemu předcházely hodiny dřiny a nacvičování. Vítězům gratulujeme a těšíme se na příští rok na novou taneční sestavu.

Mgr. Nicole Tomasová

Foto zde.

 

Vánoční matematická soutěž

Email Tisk

Ve středu proběhla na naší škole vánoční matematická soutěž pro šikovné šesťáky. Zúčastnilo se celkem 15 soutěžících.

Na 3. místě se umístil Yahor Herashchanka ze 6. D, 2. místo obsadila Gábina Rohnischová ze 6. D a vítězem se stal Tomáš Bis ze 6. B.

Poděkování patří všem soutěžícím a velká gratulace třem nejlepším.

Učitelé matematiky

 

Florbalový turnaj

Email Tisk

Dne 12. 12. se uskutečnil florbalový turnaj mladších žactev. Za naši školu soutěžilo jak družstvo dívek, tak i chlapců. Dívky skvěle reprezentovaly naši školu a skončily na skvělém 2. místě, ze kterého postoupily do okresního kola, které se konalo 19. 12. v Lomnici nad Popelkou. Chlapci se umístili na 4. místě.

Mezi zúčastněnými byla Veronika Zárybnická (6. B), Simona Židů, Klára Skálová (7. A), Laura Veitová, Marie Bartoníčková, Adéla Hapiaková, Sabina Fričová (7. B), Kristýna Kravecová, Kristýna Ulrichová, Veronika Pozdníčková, Klára Blažková, Štěpánka Láníková (7. C).

Za chlapce soutěžili Tomáš Kůtek (6. D), Jan Koubus, Jaroslav Mencl (6. B), Štěpán Bakeš, Vojtěch Fajgl, Matyáš Válek, Josef Matzke (7. A), Jakub Horák (7. B), Robin Falkenberg, Erik Mareš, Roman Myslivec (8. C).

Všem zúčastněným děkujeme a dívkám držíme pěsti do dalšího kola.

Mgr. Nicole Tomasová

Foto zde.

 


Strana 3 z 4
poslední mesíc květen 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31

Novinky

Setkání žáků a rodičů budoucích 6. tříd s třídními učiteli proběhne v úterý 28. května 2019 od 16 hod.
Třída 6. A p. uč. Karin Kučerová - třída 9. A - zeměpis (2. patro hl. budova)
Třída 6. B p. uč. Věra Machtová - třída 9. C - chemie (2. patro hl. budova)
Třída 6. C p. uč. Pavel Trojan - třída 9. B - fyzika (1. patro hl. budova)

 

Setkání rodičů budoucích prvňáčků s třídními učitelkami proběhne v úterý 28. května 2019 od 16:30 h. v jídelně školy. Poté se rodiče se svými p. učitelkami přemístí do tříd, kde získají další podrobné informace k nástupu dětí do 1. tříd.

 

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 
copyright 2010 Martin Ehmig