Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Okresní kolo matematické olympiády

Email Tisk

V úterý 9. 4. 2019 se naši žáci Roman Hanyk z 8. A a Jirka Herashchanka ze 7. D zúčastnili okresního kola matematické olympiády v Semilech. V silné konkurenci s převahou studentů z gymnázií se naši matematici prosadili. Roman obsadil 8. místo a Jirka se umístil na úžasném 2. místě. Gratulujeme a přejeme další úspěchy!

Ivana Bínová

 

Turnovský kos

Email Tisk

Ve čtvrtek 11. dubna proběhl již 20. ročník pěvecké soutěže Turnovský kos. V nejmladší kategorii se na 2. místě umístila Daniela Gutte z 2. B. Ve 3. kategorii obsadila 3. místo Elis Hobelantová a 2. místo Jakub Hamada - oba ze 4. A. Ve 4. kategorii získal 3. místo Tadeáš Kutek z 5. B a v 5. kategorii rovněž 3. místo Anežka Matysová z 9. C. Jakub Hamada postupuje do celostátního kola, ve kterém mu přejeme hodně úspěchů. Všem zúčastněným dětem děkujeme a přejeme i nadále radost ze zpívání.

Mgr. Martina Melíšková, Mgr. Sylva Kutková

 

Okresní kolo biologické olympiády - mladší žáci

Email Tisk

Ve středu 10. 4. 2019 proběhlo v Semilech okresní kolo Biologické olympiády v kategorii mladších žáků (6. a 7. třída). Téma letošní olympiády nebylo jednoduché (Příjem a výdej látek) a mnohé žáky od soutěžení spíše odradilo. Ti, co se probojovali do okresního kola, psali nejdříve 15ti stránkový test, poznávali 40 rostlin a živočichů a na závěr pracovali na laboratorním úkolu.

Žáci naší školy se na tuto nelehkou soutěž připravili opravdu zodpovědně. Mezi 20 soutěžícími obsadili 1., 3., a 4. místo.

4. místo vybojoval Jan Mizera ze 6. A, 3. místo získal Vojtěch Mertlík ze 6. B a okresní kolo se 114 body z možných 147 vyhrál Pavel Pokorný ze 7. D.

Pavel Pokorný i Vojtěch Mertlík postupují do krajského kola konaného v Liberci.

Všem třem děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy a přejeme stejný úspěch i v kole krajském.

Mgr. Denisa Mertlíková

Foto zde.

 

Krajské kolo geologické olympiády

Email Tisk

 V pondělí  8. 4. 2019 proběhlo v Liberci na Technické univerzitě krajské kolo Geologické olympiády. Po slavnostním zahájení psali soutěžící test a poznávali vzorky minerálů, hornin a zkamenělin a současně odpovídali na další doplňující otázky, týkající se geologických nálezů.

Ve druhé části byla pro soutěžící připravena exkurze do vodovodní štoly v Bedřichově, kde Technická univerzita provozuje výzkumná měření. Sleduje se zde dlouhodobé chování žulového masívu, jeho vlastností, šíření tepla a pohyb podzemní vody.

Naši školu na krajském kole geologické olympiády v kategorii základních škol reprezentovali:

Jan Kropáček ze 7. D - umístil se na 12. – 13. místě, Vojtěch Mertlík ze 6. B – umístil se na 7. místě, a Jakub Mertlík z 9. A, který se stal vítězem krajského kola (ze 100 bodů získal 91) a postupuje do celostátního kola konaného v Českých Budějovicích.

Soutěžícím děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy a Jakubovi držíme palce v kole celostátním.

Mgr. Denisa Mertlíková

Foto zde.

 

Vypravěči ze Žižkovky si přinesli osm ocenění

Email Tisk

Duben je v Turnově svátkem umění vyprávět. Letos se v Městské knihovně Antonína Marka konal již 16. ročník soutěže Čteme všichni, vypráví jen někdo. Vypravěčů se sešlo více než 60.

Naši školu reprezentovalo 13 žáků. V pěti kategoriích získali tato ocenění:

Pamětní list

Nelly Hrušová, 1. B

Magdalena Sokolová, 5. B

Baladová Nikola, 5. A

Houžvičková Daniela, 5. A

Grohová Karolína, 7. A

Čestné uznání

Filip Sebastian Kudrnovský, 7. A

3. místo

Jan Bevilaqua, 3. C

2. místo

Veronika Hockeová, 5. B

Viktorie Hrdličková, 5. B

Barbora Šimůnková, 7. A

Timon Drahoňovský, 9. A

1. místo

Johanka Petříčková, 3. A

Tadeáš Šich, 4. B

 

Všem našim vypravěčům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, postupujícím přejeme štěstí do okresního kola v Semilech.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Recitátoři ze Žižkovky se připravují do krajského kola Dětské recitace

Email Tisk

Letos probíhá již 48. ročník celostátní soutěže Dětská recitace. Dobrou vizitkou dnešní doby je vysoký zájem dětí o recitaci. V jednotlivých kategoriích okresního kola v Semilech bylo okolo dvaceti dětí.

Ze Základní školy v Žižkově ulici v Turnově se okresního kola zúčastnilo devět žáků. Ve třech kategoriích získali jedno čestné uznání, obsadili dvě třetí místa a dvě první místa.

V krajském kole v Liberci bude ze Žižkovky za okres Semily recitovat v první kategorii Jan Bevilaqua (v Semilech 3. místo) a Johanka Petříčková (v Semilech 1. místo). Ve druhé kategorii bude okres reprezentovat Tadeáš Šich (v Semilech 3. místo). Ve třetí kategorii si diváci a porota poslechnou Barboru Šimůnkovou (v Semilech 1. místo).

Všem našim recitátorům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Postupujícím držíme palce do krajského kola.

Děkujeme ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech za vzornou organizaci okresního kola a za příjemnou atmosféru.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Basketbal – starší žákyně a žáci

Email Tisk

V tomto sportu nás reprezentovali Simona Židů a Sabina Jiřičková z 8. A, Sabina Fričová z 8.B, Štěpánka Láníková z 8.C, Natálie Hassová, Klára Vodhánělová, Nicol Medková, Markéta Linhartová a Kristýna Krausová z 9. A, Michaela Kořínková, Kristýna Sojková a Nikola Hrádková z 9.B, Štěpán Bakeš a Vojtěch Fajgl z 8. A, Jan Gaizl a Jakub Pfohl z 8. C, Timon Drahoňovský, Šimon Jedlička, Filip Melíšek, David Parsi a Šimon Sahaj z 9. A, Vojtěch Dlesk z 9. B a z 9. C Tomáš Červa. Okrskové kolo v Turnově obě družstva vyhrála a postoupila do okresního kola v Jilemnici. Takový úspěch jsme ani neočekávali. Do Jilemnice jsme si jeli hlavně zahrát.

Dívky se pečlivě připravovaly. Klára Vodhánělová dokonce upekla Krtkův dort. A pomohlo to! Porazily téměř všechny své soupeřky. Pouze družstvo ZŠ Komenského z Jilemnice bylo lepší. V dívčí kategorii jsme obsadili krásné 2. místo.

Chlapci měli velké plány i velké sebevědomí. Ale už první zápas pro ně skončil nerozhodně. Ve své skupině skončili druzí. V semifinále porazili Gymnázium Turnov. Ve finále se utkali se ZŠ Studenec. Po zápase na ukazateli svítilo skóre 5:4 pro nás. Vítězství a postup do krajského kola!

Blahopřejeme oběma družstvům ke vzorné reprezentaci Žižkovky!

Osmákům přejeme, aby se jim v basketbalu dařilo i v příštím školním roce a deváťákům, aby úspěšně zvládli přijímačky na střední školy.

Jan Rakouš

 

Krajské kolo dějepisné olympiády

Email Tisk

Letošní téma "Cesty za poznáním, vzděláním..." bylo velice náročně, na přípravu opravdu složité. Od návštěvy Ibrahima ibn Jakuba v Praze v 10. století, putování Marka Pola do Číny, středověké šlechtické cesty za vzděláním až po technický pokrok 18. a 19. století... To jsou jen náhodně vybrané body ze všech testů od školního, přes okresní až po krajský test. Všemi koly prošel velice úspěšně David Konig z 8. C. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy v letošní dějepisné olympiádě.

Věra Franců

 

Krajské kolo olympiády v ruském jazyce

Email Tisk

V pátek 22. března 2019 se v Liberci konalo krajské kolo olympiády v ruském jazyce. Ruština se na naší škole vyučuje již šestým rokem, ale krajského kola soutěže v ruském jazyce se naši žáci letos účastnili teprve potřetí. V předchozích dvou letech se nám nikdy nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů. Letos bylo úsilí našich soutěžících konečně odměněno.

Kateřina Tauchmanová z 9. C obsadila v krajském kole krásné 3. místo z celkového počtu 10 účastníků. Hezkého výsledku dosáhli i Anastázie Kratochvílová z 9. C a Jakub Mertlík z 9. A, kteří získali 6. a 7. místo. Všem třem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Pavlína Horníková

 

Geologická olympiáda

Email Tisk

V prosinci a v lednu proběhlo na naší škole školní i okresní kolo geologické olympiády. Obou kol se zúčastnilo 6 žáků naší školy - Tobiáš Bis a Daniel Vintrlík ze 7. B, Miroslav Hanuš a Jakub Mertlík z 9. A, Jan Kropáček ze 7. D a Vojtěch Mertlík ze 6. B.

Poslední tři jmenovaní (Jakub a Vojtěch Mertlíkoví, Jan Kropáček) postupují do krajského kola v Liberci. Všem zúčastněným žákům děkujeme za jejich přípravu a postupujícím držíme palce v krajském kole.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Krajský šachový přebor

Email Tisk

Ve středu 20. 2. 2019 se v Liberci konalo krajské kolo přeboru škol v šachách. Naši žáci Václav Táborský, Barbora Florianová, Tereza Rýglová, Jiří Rýgl, Florian Lhoták, Daniel Stach a Tomáš Řeha vybojovali hezké 5. a 6. místo. Gratulujeme!

Jitka Sahajová

Foto zde.

 

Taneční soutěž Fitness Dance

Email Tisk

Ve středu 30. 1. 2019 se v hale TJ Turnov uskutečnila taneční soutěž Fitness Dance pořádaná taneční školou llma. Soutěže se zúčastnili žáci turnovských škol.

Cílem bylo nejen předvést co nejlepší tanec, choreografii, kostým, ale také pobavit se a nasbírat co nejvíce bodů pro svůj tým i školu.

Náš 6. ročník reprezentovaly dvě taneční skupiny z 6. A. První tým „Nejlepší čtyřka“ ve složení Hana Šounová, Nela Hudcová, Marek Hlava a Tonda Leitner se se svým tancem převážně v páru umístili na 4. místě. Jejich spolužačky Anička Kněbortová, Lucka a Barča Braunovy, Ellen Hornová, Emma Adámková, Zuzka Sklenářová a Kristýna Matoušová skončily s týmem „Black and White“ na 3. místě.

Tanečníkům ze 7. ročníku se podařilo složit početnou skupinu s názvem „Zařvi Hej“ složenou z dívek i chlapců ze všech čtyř tříd, což jim také spolu se skvělou choreografií výrazně dopomohlo k 1. místu. O skvělé umístění se zasloužili Karolína Petříčková, Rozálie Poršová, Agáta Podešvová, Adéla Krejčová, Nikol Lacinová, Sára Zavadilová, Míša Jansová, Marťa Knoblochová ze 7. B, Lucka Uhlířová, Kačka Janáková, Nikol Korodiová, Gábi Röhnischová, Anežka Špínová, Honza Kropáček, Tom Kůtek a David Holeček ze 7. D, Andrea Jacyšina a Kája Hrdličová ze 7. A a Žaneta Slavíková se Sárou Bednářovou ze 7. C. Odměnou jim byly zlaté medaile, pohár, dort a vstupenky do aqvaparku.

Dívky a chlapci z 8. A s názvem „No Name“ ve složení Klára Skálová, Zuzka Tranová, Nikola Breiová, Barča Sokolová, Terka Zajícová, Simča Židů, Natálka Pergerová, Pepa Matzke, Pavel Podzimek, Janek Sedláček, Vojta Faigl a Filip Vesecký skončili jako jediná vystupující skupina v ročníku také na 1. místě, čímž získali další body pro naši školu.

Nelze opomenout překvapení dne – vystoupení učitelů ze „Žižkovky“ ve složení paní učitelek Aleny Šritrové, Nicole Tomasové, Šárky Slavíkové, Evy Falkenbergové, Romany Bajerové, Mileny Appeltauerové, Oliny Tomsové, Martiny Melíškové a Sylvy Kutkové. Paní učitelky pilně trénovaly a nacvičily tak choreografii, kterou předvedly na závěr celé soutěže.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělé sestavy, skvělou zábavu a přejeme úspěchy i do dalších let.

Mgr. Nicole Tomasová

Foto zde.

 

Školní kolo olympiády v ruském jazyce

Email Tisk

Ve středu 30. ledna proběhlo školní kolo olympiády v ruském jazyce. Soutěže se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků. Hodnotil se hlavně ústní projev, ale také poslech a překlad. Z celkového počtu 13 zúčastněných se na 1. místě umístila Kateřina Tauchmanová z 9. C, druhá byla Anastázie Kratochvilová také z 9. C, 3. místo obsadil Jakub Mertlík z 9. A, všichni tři postupují do krajského kola v Liberci. Pěkného výsledku dosáhl i David König z 8. C, který skončil na krásném 4. místě a je náhradníkem do krajského kola.

Soutěže se zúčastnila i Viktorie Aleksovyčová z 9. C, která získala největší počet bodů, ale jelikož je dcerou rodilých mluvčích, nemůže do krajského kola postoupit. Je velká škoda, že doposud v dalších kolech nebyla vytvořena skupina soutěžících rodilých mluvčích.

Vítězům blahopřejeme, všem soutěžícím děkujeme za účast a postupujícím držíme palce do krajského kola!

Pavlína Horníková

 

Okresní kolo dějepisné olympiády

Email Tisk

Dne 17. ledna 2019 jsme se zúčastnili okresního kola dějepisné olympiády. Letošní téma Cesty jako tepny civilizace vypadalo ve školním kole velice dobře, otázky nebyly příliš náročné, avšak v okresním kole náročnost stoupla. Naši žáci se však nezalekly a obstáli na výbornou. Jakuba Mertlíka z 9. A a Vladimíra Šebestu z 9. C dělilo od 1. místa přiblížně 10 bodů, Davida Königa z 8. C dokonce 4 body. Posledně jmenovaný postupuje do krajského kola.

Všem gratulujeme, děkujeme za výbornou reprezentaci a Davidovi přejeme podobný výsledek v kole krajském.

Věra Franců

 

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Email Tisk

V pátek 14. prosince se konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Z celkového počtu 36 zúčastněných se v mladší kategorii umístila na 3. místě Karolína Petříčková ze 7. B, na 2. místě Barbora Braunová z 6. A a vítězem se stal Andrej Frýzek ze 7. B.

V kategorii 8. a 9. tříd se na místě třetím umístil Erik Palme z 9. B, druhý byl Tadeáš Vrána z 8. B a vítězem se stal Jiří Lamač z 8. C. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům přejeme hodně štěsti do okresního kola, které se bude konat v únoru v Semilech.

Bc. Eva Falkenbergová

 

Florbalový turnaj

Email Tisk

Dne 26. 11. 2018 se žáci a žákyně 6. a 7. ročníků zúčastnili florbalového turnaje, který se konal v hale TJ Turnov. V dívčí kategorii mezi sebou sehrálo zápas 5 týmů z Turnova a okolí.  Tým děvčat (6. A - Tereza Hanušová – brána, Zuzana Sklenářová, Nela Hudcová, Ellen Hornová, 6. B – Denisa Černá, 7. A – Barbora Šimůnková, Elisabeth Futerová, Andrea Jacyšina, Denisa Prokorátová, 7. B – Veronika Zárybnická, Agáta Podešvová, Martina Knoblochová a Rozálie Poršová) statečně bojoval, avšak skončil na 5. místě.

Tým chlapců byl o něco úspěšnější, všechny zápasy vyhrál, ale v tom finálovém prohrál o 1 gól. I tak se jim podařilo postoupit do okresního kola. Za chlapce bojovali hoši ze 6. A – Milan Dušík, Tonda Bugno, Tonda Leitner, 6. B – Adam Škramovský, 7. A – Štěpán Kalkus, 7. B – Tobiáš Bis, Jan Koubus, Jára Mencl, Adam Vintrlík, Dan Vintrlík – brána, Adam Porš a ze 7. D – Tomáš Kůtek.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů do dalších nejen florbalových turnajů.

Mgr. Nicole Tomasová

Foto zde.

 

Šachový turnaj

Email Tisk

V úterý 27. 11. proběhl na SUPŠ v Turnově šachový turnaj, kterého se zúčastnili tito naši žáci: Václav Táborský, Barbora Floriánová, Tereza Rýglová, Jiří Rýgl, Denis Semecký, Tomáš Řeha, Florián Lhoták a Daniel Stach. Žákům se dařilo a umístili se na krásném 1. a 2. místě a postupují do kola krajského. Všem zúčastněným blahopřejeme a přejeme hodně zdaru v dalším kole.

Petra Matějíčkova

Foto zde.

 

Přírodovědná soutěž Dubák

Email Tisk

Ve středu 21. listopadu 2018 se v Českém Dubu uskutečnil další ročník přírodovědné soutěže Dubák. Tématem byli tentokrát ptáci. Naši školu reprezentovali Tobiáš Bis ze 7. B a Pavel Pokorný ze 7. D. Na soutěžící čekalo několik zajímavých úkolů, které měly prověřit nejen jejich znalosti, ale také dovednosti i všeobecný přehled. Pro nejlepší tři byly připraveny hodnotné ceny.

Poznávačka ptáků dle fotografií, ale především poznávačka hlasů ptáků patřila k tomu nejtěžšímu. Nechyběla ani laboratorní práce s mikroskopem, řešily se větné přesmyčky či doplňovala známá přísloví, související právě s ptáky. Tobiáš s Pavlem si s úkoly poradili velmi dobře. Už z průběhu soutěže bylo zřejmé, že oba budou atakovat přední příčky. Pavel Pokorný nakonec obsadil skvělé třetí místo. Tobiáš Bis dokonce celou soutěž vyhrál!

Oběma soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. František Rameš  

 

Okresní kolo v plavání

Email Tisk

Ve středu 14. 11. proběhlo v Jilemnici okresní kolo v plavání. Z naší školy se jej zúčastnilo 5 žáků a všichni stáli na stupních vítězů.

Matyáš Kněbort z 2. A získal dvě 2. místa ve stylu kraul a znak.

Daniela Houžvičková z 5. A získala 1. místo ve stylu prsa.

Martina Václavů z 5. B se umístila na 1. místě ve stylu znak.

Jan Štrauch z 5. B získal 1. místo ve stylu prsa a 2. místo ve stylu kraul.

Tereza Zajícová z 8. A se umístila na 2. místě ve stylu znak.

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Denisa Mertlíková 

 

Recitátoři ze Žižkovky oslavili Měsíc poezie na Poetice

Email Tisk

Poetika, turnovská recitační soutěž, vždy na začátku listopadu navodí správnou atmosféru Měsíce poezie.

Letos bylo ve čtyřech kategoriích mezi 92 soutěžícími i 26 recitátorů ze Základní školy v Žižkově ulici v Turnově. Konkurence byla opravdu veliká. Hlavně v kategoriích C a D (od 12 do 14 let a od 15 let) byly výkony téměř profesionální. Získat ocenění nebylo vůbec jednoduché. I přesto si jich recitátoři na Žižkovku přinesli hned několik.

Pamětní list si odnesli: Daniela Houžvičková, Kateřina Houžvičková, Sára Rakoušová, Ondřej Bičík, Nikola Baladová, Monika Fuchmanová, Veronika Hockeová, Jan Mizera, Filip Švejda, Barbora Broučková, Denisa Prokorátová, Gabriela Rönischová, Filip Sebastian Kudrnovský, Filip Šírek, Martin Svoboda, Nela Melíšková, Karolína Petříčková, Karolína Hrdličková a Karolína Grohová.

Čestné uznání získaly ve svých kategoriích Johanka Petříčková, Tereza Ryglová a Barbora Šimůnková.

Autorská cena byla udělena Barboře Sokolové.

Cenu pořadatelů si odnesl Tadeáš Šich.

3. místo obsadil Timon Drahoňovský.

Elis Hobelantová získala Cenu poroty a zároveň obsadila ve své kategorii 1. místo.

Na Galakoncertu Poetiky 2018 vystoupili i dva žáci ze Žižkovky – Barbora Šimůnková a Tadeáš Šich.

Všem našim recitátorům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, oceněným blahopřejeme.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Přebor Turnovska v plavání

Email Tisk

V úterý 6.11.2018 proběhl přebor Turnovska v plavání. Z druhého stupně naší školy se jej zúčastnilo 7 žáků: Anna Kněbortová a Kristýna Matoušová ze 6. A, Ondřej Holán a Vojtěch Mertlík ze 6. B, Tereza Zajícová a Roman Hanyk z 8. B a Timon Drahoňovský z 9. A.

Z mladších žáků nejlepšího umístění dosáhl Ondřej Holán - 2. místo volný způsob.

Ze starších žáků to byl Timon Drahoňovský - 1. místo styl kraul, 2. místo stýl prsa, 3. místo volný způsob.

Ze starších žákyň se Tereza Zajícová umístila na 1. místě ve stylu znak a na 3. místě ve stylu prsa a volný způsob.

Tito tři žáci postupují do okresního kola konaného příští středu v Jilemici. Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a postupujicím držíme palce v okresním kole.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Turnaj ve vybíjené

Email Tisk

V pátek 19. října proběhl na ZŠ v Příšovicích turnaj ve vybíjené. Žižkovku reprezentovala dvě družstva. Obě získala stejný počet bodů a podělila se o 1. místo. Děti hrály nejen s velkým nasazením, ale hlavně srdcem a se smyslem pro fair play hru. Veliké poděkování patří pořadatelům turnaje - ZŠ Příšovice. Každý rok zde na malé sportovce čeká přátelské přijetí, úžasná soutěžní atmosféra a odměny pro každého. Měření sil mezi školami přináší požitek opravdových her plných emocí a neskutečné snažení všech zúčastněných. Gratulujeme nejen našim vítězům, ale i všem ostatním, které nám byli velikými soupeři a bylo nám ctí s nimi hrát. Děkujeme a brzy zase na shledanou!

Mgr. Helena Podzimková

 


Strana 1 z 3
poslední mesíc duben 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 14 1 2 3 4 5 6 7
week 15 8 9 10 11 12 13 14
week 16 15 16 17 18 19 20 21
week 17 22 23 24 25 26 27 28
week 18 29 30

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig