Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Taneční soutěž Fitness Dance

Email Tisk

Ve středu 30. 1. 2019 se v hale TJ Turnov uskutečnila taneční soutěž Fitness Dance pořádaná taneční školou llma. Soutěže se zúčastnili žáci turnovských škol.

Cílem bylo nejen předvést co nejlepší tanec, choreografii, kostým, ale také pobavit se a nasbírat co nejvíce bodů pro svůj tým i školu.

Náš 6. ročník reprezentovaly dvě taneční skupiny z 6. A. První tým „Nejlepší čtyřka“ ve složení Hana Šounová, Nela Hudcová, Marek Hlava a Tonda Leitner se se svým tancem převážně v páru umístili na 4. místě. Jejich spolužačky Anička Kněbortová, Lucka a Barča Braunovy, Ellen Hornová, Emma Adámková, Zuzka Sklenářová a Kristýna Matoušová skončily s týmem „Black and White“ na 3. místě.

Tanečníkům ze 7. ročníku se podařilo složit početnou skupinu s názvem „Zařvi Hej“ složenou z dívek i chlapců ze všech čtyř tříd, což jim také spolu se skvělou choreografií výrazně dopomohlo k 1. místu. O skvělé umístění se zasloužili Karolína Petříčková, Rozálie Poršová, Agáta Podešvová, Adéla Krejčová, Nikol Lacinová, Sára Zavadilová, Míša Jansová, Marťa Knoblochová ze 7. B, Lucka Uhlířová, Kačka Janáková, Nikol Korodiová, Gábi Röhnischová, Anežka Špínová, Honza Kropáček, Tom Kůtek a David Holeček ze 7. D, Andrea Jacyšina a Kája Hrdličová ze 7. A a Žaneta Slavíková se Sárou Bednářovou ze 7. C. Odměnou jim byly zlaté medaile, pohár, dort a vstupenky do aqvaparku.

Dívky a chlapci z 8. A s názvem „No Name“ ve složení Klára Skálová, Zuzka Tranová, Nikola Breiová, Barča Sokolová, Terka Zajícová, Simča Židů, Natálka Pergerová, Pepa Matzke, Pavel Podzimek, Janek Sedláček, Vojta Faigl a Filip Vesecký skončili jako jediná vystupující skupina v ročníku také na 1. místě, čímž získali další body pro naši školu.

Nelze opomenout překvapení dne – vystoupení učitelů ze „Žižkovky“ ve složení paní učitelek Aleny Šritrové, Nicole Tomasové, Šárky Slavíkové, Evy Falkenbergové, Romany Bajerové, Mileny Appeltauerové, Oliny Tomsové, Martiny Melíškové a Sylvy Kutkové. Paní učitelky pilně trénovaly a nacvičily tak choreografii, kterou předvedly na závěr celé soutěže.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělé sestavy, skvělou zábavu a přejeme úspěchy i do dalších let.

Mgr. Nicole Tomasová

Foto zde.

 

Školní kolo olympiády v ruském jazyce

Email Tisk

Ve středu 30. ledna proběhlo školní kolo olympiády v ruském jazyce. Soutěže se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků. Hodnotil se hlavně ústní projev, ale také poslech a překlad. Z celkového počtu 13 zúčastněných se na 1. místě umístila Kateřina Tauchmanová z 9. C, druhá byla Anastázie Kratochvilová také z 9. C, 3. místo obsadil Jakub Mertlík z 9. A, všichni tři postupují do krajského kola v Liberci. Pěkného výsledku dosáhl i David König z 8. C, který skončil na krásném 4. místě a je náhradníkem do krajského kola.

Soutěže se zúčastnila i Viktorie Aleksovyčová z 9. C, která získala největší počet bodů, ale jelikož je dcerou rodilých mluvčích, nemůže do krajského kola postoupit. Je velká škoda, že doposud v dalších kolech nebyla vytvořena skupina soutěžících rodilých mluvčích.

Vítězům blahopřejeme, všem soutěžícím děkujeme za účast a postupujícím držíme palce do krajského kola!

Pavlína Horníková

 

Okresní kolo dějepisné olympiády

Email Tisk

Dne 17. ledna 2019 jsme se zúčastnili okresního kola dějepisné olympiády. Letošní téma Cesty jako tepny civilizace vypadalo ve školním kole velice dobře, otázky nebyly příliš náročné, avšak v okresním kole náročnost stoupla. Naši žáci se však nezalekly a obstáli na výbornou. Jakuba Mertlíka z 9. A a Vladimíra Šebestu z 9. C dělilo od 1. místa přiblížně 10 bodů, Davida Königa z 8. C dokonce 4 body. Posledně jmenovaný postupuje do krajského kola.

Všem gratulujeme, děkujeme za výbornou reprezentaci a Davidovi přejeme podobný výsledek v kole krajském.

Věra Franců

 

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Email Tisk

V pátek 14. prosince se konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Z celkového počtu 36 zúčastněných se v mladší kategorii umístila na 3. místě Karolína Petříčková ze 7. B, na 2. místě Barbora Braunová z 6. A a vítězem se stal Andrej Frýzek ze 7. B.

V kategorii 8. a 9. tříd se na místě třetím umístil Erik Palme z 9. B, druhý byl Tadeáš Vrána z 8. B a vítězem se stal Jiří Lamač z 8. C. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům přejeme hodně štěsti do okresního kola, které se bude konat v únoru v Semilech.

Bc. Eva Falkenbergová

 

Florbalový turnaj

Email Tisk

Dne 26. 11. 2018 se žáci a žákyně 6. a 7. ročníků zúčastnili florbalového turnaje, který se konal v hale TJ Turnov. V dívčí kategorii mezi sebou sehrálo zápas 5 týmů z Turnova a okolí.  Tým děvčat (6. A - Tereza Hanušová – brána, Zuzana Sklenářová, Nela Hudcová, Ellen Hornová, 6. B – Denisa Černá, 7. A – Barbora Šimůnková, Elisabeth Futerová, Andrea Jacyšina, Denisa Prokorátová, 7. B – Veronika Zárybnická, Agáta Podešvová, Martina Knoblochová a Rozálie Poršová) statečně bojoval, avšak skončil na 5. místě.

Tým chlapců byl o něco úspěšnější, všechny zápasy vyhrál, ale v tom finálovém prohrál o 1 gól. I tak se jim podařilo postoupit do okresního kola. Za chlapce bojovali hoši ze 6. A – Milan Dušík, Tonda Bugno, Tonda Leitner, 6. B – Adam Škramovský, 7. A – Štěpán Kalkus, 7. B – Tobiáš Bis, Jan Koubus, Jára Mencl, Adam Vintrlík, Dan Vintrlík – brána, Adam Porš a ze 7. D – Tomáš Kůtek.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů do dalších nejen florbalových turnajů.

Mgr. Nicole Tomasová

Foto zde.

 

Šachový turnaj

Email Tisk

V úterý 27. 11. proběhl na SUPŠ v Turnově šachový turnaj, kterého se zúčastnili tito naši žáci: Václav Táborský, Barbora Floriánová, Tereza Rýglová, Jiří Rýgl, Denis Semecký, Tomáš Řeha, Florián Lhoták a Daniel Stach. Žákům se dařilo a umístili se na krásném 1. a 2. místě a postupují do kola krajského. Všem zúčastněným blahopřejeme a přejeme hodně zdaru v dalším kole.

Petra Matějíčkova

Foto zde.

 

Přírodovědná soutěž Dubák

Email Tisk

Ve středu 21. listopadu 2018 se v Českém Dubu uskutečnil další ročník přírodovědné soutěže Dubák. Tématem byli tentokrát ptáci. Naši školu reprezentovali Tobiáš Bis ze 7. B a Pavel Pokorný ze 7. D. Na soutěžící čekalo několik zajímavých úkolů, které měly prověřit nejen jejich znalosti, ale také dovednosti i všeobecný přehled. Pro nejlepší tři byly připraveny hodnotné ceny.

Poznávačka ptáků dle fotografií, ale především poznávačka hlasů ptáků patřila k tomu nejtěžšímu. Nechyběla ani laboratorní práce s mikroskopem, řešily se větné přesmyčky či doplňovala známá přísloví, související právě s ptáky. Tobiáš s Pavlem si s úkoly poradili velmi dobře. Už z průběhu soutěže bylo zřejmé, že oba budou atakovat přední příčky. Pavel Pokorný nakonec obsadil skvělé třetí místo. Tobiáš Bis dokonce celou soutěž vyhrál!

Oběma soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. František Rameš  

 

Okresní kolo v plavání

Email Tisk

Ve středu 14. 11. proběhlo v Jilemnici okresní kolo v plavání. Z naší školy se jej zúčastnilo 5 žáků a všichni stáli na stupních vítězů.

Matyáš Kněbort z 2. A získal dvě 2. místa ve stylu kraul a znak.

Daniela Houžvičková z 5. A získala 1. místo ve stylu prsa.

Martina Václavů z 5. B se umístila na 1. místě ve stylu znak.

Jan Štrauch z 5. B získal 1. místo ve stylu prsa a 2. místo ve stylu kraul.

Tereza Zajícová z 8. A se umístila na 2. místě ve stylu znak.

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Denisa Mertlíková 

 

Recitátoři ze Žižkovky oslavili Měsíc poezie na Poetice

Email Tisk

Poetika, turnovská recitační soutěž, vždy na začátku listopadu navodí správnou atmosféru Měsíce poezie.

Letos bylo ve čtyřech kategoriích mezi 92 soutěžícími i 26 recitátorů ze Základní školy v Žižkově ulici v Turnově. Konkurence byla opravdu veliká. Hlavně v kategoriích C a D (od 12 do 14 let a od 15 let) byly výkony téměř profesionální. Získat ocenění nebylo vůbec jednoduché. I přesto si jich recitátoři na Žižkovku přinesli hned několik.

Pamětní list si odnesli: Daniela Houžvičková, Kateřina Houžvičková, Sára Rakoušová, Ondřej Bičík, Nikola Baladová, Monika Fuchmanová, Veronika Hockeová, Jan Mizera, Filip Švejda, Barbora Broučková, Denisa Prokorátová, Gabriela Rönischová, Filip Sebastian Kudrnovský, Filip Šírek, Martin Svoboda, Nela Melíšková, Karolína Petříčková, Karolína Hrdličková a Karolína Grohová.

Čestné uznání získaly ve svých kategoriích Johanka Petříčková, Tereza Ryglová a Barbora Šimůnková.

Autorská cena byla udělena Barboře Sokolové.

Cenu pořadatelů si odnesl Tadeáš Šich.

3. místo obsadil Timon Drahoňovský.

Elis Hobelantová získala Cenu poroty a zároveň obsadila ve své kategorii 1. místo.

Na Galakoncertu Poetiky 2018 vystoupili i dva žáci ze Žižkovky – Barbora Šimůnková a Tadeáš Šich.

Všem našim recitátorům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, oceněným blahopřejeme.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Přebor Turnovska v plavání

Email Tisk

V úterý 6.11.2018 proběhl přebor Turnovska v plavání. Z druhého stupně naší školy se jej zúčastnilo 7 žáků: Anna Kněbortová a Kristýna Matoušová ze 6. A, Ondřej Holán a Vojtěch Mertlík ze 6. B, Tereza Zajícová a Roman Hanyk z 8. B a Timon Drahoňovský z 9. A.

Z mladších žáků nejlepšího umístění dosáhl Ondřej Holán - 2. místo volný způsob.

Ze starších žáků to byl Timon Drahoňovský - 1. místo styl kraul, 2. místo stýl prsa, 3. místo volný způsob.

Ze starších žákyň se Tereza Zajícová umístila na 1. místě ve stylu znak a na 3. místě ve stylu prsa a volný způsob.

Tito tři žáci postupují do okresního kola konaného příští středu v Jilemici. Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a postupujicím držíme palce v okresním kole.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Turnaj ve vybíjené

Email Tisk

V pátek 19. října proběhl na ZŠ v Příšovicích turnaj ve vybíjené. Žižkovku reprezentovala dvě družstva. Obě získala stejný počet bodů a podělila se o 1. místo. Děti hrály nejen s velkým nasazením, ale hlavně srdcem a se smyslem pro fair play hru. Veliké poděkování patří pořadatelům turnaje - ZŠ Příšovice. Každý rok zde na malé sportovce čeká přátelské přijetí, úžasná soutěžní atmosféra a odměny pro každého. Měření sil mezi školami přináší požitek opravdových her plných emocí a neskutečné snažení všech zúčastněných. Gratulujeme nejen našim vítězům, ale i všem ostatním, které nám byli velikými soupeři a bylo nám ctí s nimi hrát. Děkujeme a brzy zase na shledanou!

Mgr. Helena Podzimková

 

Orientační běh na Maškově zahradě

Email Tisk

2. října 2018 se žáci naší školy zúčastnili veřejného závodu v orientačním běhu na Maškově zahradě. Veřejný závod se konal u příležitosti finále Světového poháru orientačního běhu.

Všichni, kteří se závodu zúčastnili, měli možnost si vyzkoušet různou obtížnost tratí a startovat tak ve více kategoriích.

V kategorii dívek 4. a 5. třída se na 1. místě umístila Matilda Tomášková, na 3. místě – Lucie Menclová, na 5. místě Daniela Houžvičková.

V kategorii chlapců 4. a 5. třída se na 1. místě umístil Prokop Tomášek,  na 5. místě Jan Mizera, na 10. místě František Vřešťál.

V kategorii dívek 6. a 7. třída obsadila Zuzana Sklenářová  4. místo a Lucie Menclová  5. místo.

V kategorii chlapců 6. a 7. třída obsadil 3. místo Vojtěch Mertlík

V kategorii chlapců 8. a 9. třída obsadil 2. místo Jakub Mertlík.

Všem žákům, kteří se závodu zúčastnili, děkujeme za reprezentaci naší školy a vítězům gratulujeme.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Vypravěči ze Žižkovky přivezli z Jičína krásná ocenění

Email Tisk

Již tradičně se v říjnu v Jičíně v Knihovně Václava Čtvrtka scházejí nejlepší vypravěči z Liberecka a Jičínska, aby v příjemném prostředí předvedli své vypravěčské umění. Uspět není jednoduché. O to větší radost potom přinášejí získaná ocenění.

Základní školu v Žižkově ulici v Turnově v oblastním kole vypravěčské soutěže Čteme všichni – vypráví jen někdo reprezentovali čtyři žáci. Do Jičína postoupili z regionálního kola v Semilech. Diplom, tedy medailové pozice, získali Tadeáš Šich, Barbora Šimůnková a Timon Drahoňovský. Pamětní list si přivezla Karolína Hrdličková.

Vypravěčská soutěž je v českém prostředí ojedinělá, přestože rozvoji komunikativních dovedností v jiných zemích věnují velkou pozornost.

Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně děkujeme za dobrou organizaci, paní Evě Kordové za patronát nad celou soutěží a moderování všech kol. Vypravěčům ze Žižkovky děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Atletický čtyřboj

Email Tisk

Dne 26. 9. 2018 se na atletickém stadionu Ludvíka Daňka každoročně pořádá atletický čtyřboj pro žáky 2. stupně ZŠ. Za naši školu jsme vybrali nejlepší závodníky, kteří ve své kategorii absolvovali 4 disciplíny (60 m sprint, skok daleký nebo skok vysoký, hod kriketem nebo vrh koulí a běh na 600 m/ 800 m/ 1000 m).

Mezi závodníky byli žáci z 6. C (Jan Bobek), 7. A (Barbora Šimůnková, Andrea Jacyšina), 7. D (Lucie Uhlířová, Tomáš Kůtek), 8. A (Barbora Sokolová, Simona Židů, Roman Hanyk, Nikola Breiová), 8. B (Patrik Rubeš, Jakub Bříza, Jakub Horák), 8. C (Liana Květová), 9. A (Klára Vodhánělová, Timon Drahoňovský, Šimon Jedlička), 9. C (Klára Fligrová, Matěj Bradáč, Roman Myslivec).

Přestože všichni statečně bojovali, žádné kategorii se nepovedlo postoupit do krajského kola. S nejlepšími výsledky skončili chlapci, kdy ti mladší i starší skončili na 3. místě a tak jim jen o fous unikl postup. Mladší žákyně skončily na krásném 4. místě, starší žákyně na 7. místě.

Nelze opomenout ani nejlepší umístění jednotlivců:

Jan Bobek (6. C) – 1. místo ve skoku dalekém (427 cm)

Jakub Bříza (8. B) – 1. místo ve skoku vysokém (144 cm)

Lucie Uhlířová (7. D)  – 1. místo ve skoku dalekém (394 cm)

Timon Drahoňovský (9. A) – 1. místo ve skoku dalekém (527 cm)

Tomáš Kůtek (7. D) – 1. místo ve sprintu (8, 3 s), 2. místo v hodu kriketem (52,5 m) a 3. místo ve skoku vysokém (141 cm)

Liana Květová – 3. místo ve skoku vysokém (145 cm)

Všem závodníkům děkujeme a přejeme hodně štěstí do dalších závodů.

Mgr. Nicole Tomasová

Foto zde.

 

Literáti ze Žižkovky odstartovali nový školní rok oceněním

Email Tisk

Nový školní rok v ZŠ v Žižkově ulici v Turnově započali žáci prvním úspěchem. V literární soutěži 28. ročníku festivalu Jičín – město pohádky jim Nadační fond Jičín – město pohádky a Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně udělily „čestné uznání za vytvoření díla Kvítí z Krakonošovy zahrádky, tedy za ztvárnění originálních a chytrých nápadů kultivovaným jazykem“.

Psaní, ilustrování, recitace, vyprávění i veřejná vystoupení patří na této škole k tradici. Děti se na tvoření těší, pracují nad rámec svých povinností. Úspěch v soutěži je pro ně dobrou odměnou. Věříme, že je to dobrý vstup do úspěšného školního roku.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Dětské olympijské hry mládeže 2018

Email Tisk

V pátek 15.6 2018 proběhly v Turnově na stadionu Dětské olympijské hry mládeže. Celkem na dětské olympiádě závodilo v 31 disciplínách a 4 kategoriích 295 dětí z 15 škol.  Z naší školy se jich zúčastnilo 30 žáků od šestých do devátých tříd.

Na stupních vítězů stáli:

První místa:

Štafeta mladších žáků obsadila 1. místo – ve složení: Holeček David a Kůtek Tomáš ze 6.D a Bříza Jakub a Rubeš Patrik ze 7.B.

Skok daleký za ml.žáky výkonem 469 cm s přehledem vyhrál Jakub Bříza ze 7.B.

Skok vysoký za mladší žákyně výkonem 135 cm vyhrála Simona Židů ze 7.A.

Hod míčkem mladších žáků výkonem 55, 80 m vyhrál Tomáš Kůtek ze 6.D.

Běh na 60 metrů mladších žáků vyhrál David Holeček ze 6.D.

                Druhá místa:

Štafeta mladších žákyň  ve složení Sokolová Barbora ze 7.A, Hrdinová Barbora ze 7.C, Uhlířová Lucie a Dvořáková Tereza (obě ze 6.D) obsadila 2. místo.

Skok vysoký ml.žáci – 2. místo: Tomáš Kůtek ze 6.D.

Běh na 800 metrů ml.žáci – 2. místo: Štěpán Bakeš ze 7.A.

Vrh koulí st.žákyně – 2.místo: Kateřina Janevová z 9.B.

                Třetí místa:

V běhu na 60 m a 800m vybojovala dvě 3. místa Tereza Sokolová z 8.B.

Mgr. Denisa Mertlíková

Foto zde.

 

Timon Drahoňovský ze Žižkovky reprezentoval Liberecký kraj na celostátní přehlídce Dětská scéna ve Svitavách

Email Tisk

Timon Drahoňovský, žák 8. ročníku Základní školy v Žižkově ulici v Turnově, po úspěšném vystoupení v krajském kole Dětské recitace v Liberci reprezentoval Liberecký kraj v celostátní přehlídce Dětské recitace Dětská scéna ve Svitavách.

Timon nebyl ve Svitavách na celostátní přehlídce poprvé. Liberecký kraj zde reprezentoval i loni. Tehdy byl vybrán do Prahy, kde reprezentoval školu a kraj v rámci festivalu Děti - výchova – divadlo na DAMU.

Zeptali jsme se ho, jak celostátní přehlídku viděl a prožíval letos.

„Dětskou scénu ve Svitavách jsem si letos opět užil. Sám k sobě jsem dost kritický – vystoupení se mi nepovedlo úplně dle mých představ. Ale nasbíral jsem mnoho nových zkušeností, ať už z rozborů s porotou nebo z vystoupení ostatních recitátorů. S přehlídkou recitace jsem velmi spokojen. Slyšel jsem spoustu zajímavých textů. Byli jsme se podívat i na několika dramatických vystoupeních, která se nám také líbila a přišla nám velice profesionální. S dalšími recitátory z mé kategorie jsme měli společné dílny. Hráli jsme zajímavé hry, povídali si o vystoupeních, která jsme viděli. A ačkoli jsme společně strávili jen dva dny, tak si myslím, že jsme se hodně stmelili a skamarádili.“

Timonovi děkujeme za vzornou reprezentaci školy i Libereckého kraje.

(Fotografie jsou ze soukromého archivu rodičů Timona Drahoňovského.)

Mgr. Jana Kepková

 

Krajské kolo biologické olympiády - mladší žáci

Email Tisk

Dne 25. 5. 2018 proběhlo v Liberci krajské kolo biologické olympiády. V kategorii mladších žáků naši školu reprezentoval Jakub Bříza ze 7.B, který obsadil 10. místo. Kubovi gratulujeme a děkujeme za vzornou připravu a reprezentaci naší školy.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Dva žáci ze Žižkovky byli v Klementinu pasováni na rytíře Řádu krásného slova

Email Tisk

Monika Duffková a Timon Drahoňovský, oba žáci osmého ročníku ZŠ v Žižkově ulici v Turnově, byli za Liberecký kraj 1. června 2018 v Praze v Zrcadlové kapli Klementina pasováni na rytíře Řádu krásného slova.

Slavnostní pasování je vyvrcholením dvouletého projektu Klubu dětských knihoven SKIP ČR Kde končí svět. Letos se konal již 11. ročník. Základní škola v Žižkově ulici v Turnově se do projektu zapojila svou knihou Zvíře v nás, která čítá téměř 400 stran dětských literárních a výtvarných prací. Kniha byla převedena i do digitální podoby a celá byla žáky namluvena. Vzniklo DVD Zvíře v nás. Z básní a ilustrací žáci vytvořili též malé leporelo. Děti ze Žižkovky se tématu Zvíře chopily také v dramatické rovině. Vznikla dvě představení - O hadí královně a část z Malého prince – rozhovor s liškou jako výstup s mluveným slovem, hudbou a tancem v českém a ruském jazyce. Tématu Zvíře byl na Žižkovce zasvěcen i tradiční školní jarmark. Většina vystoupení třídních kolektivů se nesla v duchu tohoto tématu. Základní škola získala za tuto bohatou činnost mimořádné ocenění.

Žižkovka má po letošním pražském pasování již čtyři rytíře Řádu krásného slova. Před čtyřmi lety byla za Liberecký kraj pasována Martina Kněbortová, před dvěma lety Nikol Hanzlová.

Děkujeme za spolupráci paní Evě Kordové z Městské knihovny Antonína Marka v Turnově.

Děkujeme všem žákům a pedagogům, kteří se do projektu zapojili a přispěli k získání ocenění. Našim dvěma novým rytířům Řádu krásného slova blahopřejeme.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Děti z Libereckého kraje v Dolánkách zjistili, Kde končí svět

Email Tisk

Dům přírody v Dolánkách u Turnova ožil regionální přehlídkou dvouletého projektu výchovy ke čtenářství Kde končí svět organizovanou Klubem dětských knihoven České republiky a Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Tématem letošního již 11. ročníku je Zvíře. Tvořily děti ve školách a v knihovnách po celé republice. V úterý 22. května 2018 se v Dolánkách sešli nejlepší autoři příběhů, básniček, pohádek a ilustrací z Libereckého kraje, aby za své umělecké výtvory převzali krajská ocenění. Diplomy, knižní odměny a drobné dárky si vítězové odvezli do Tanvaldu, do Železného Brodu, do Semil, do Frýdlantu, do Jablonného v Podještědí, do Liberce, do Velkých Hamrů, do Šumburku. Mnoho cen si odnesli i žáci ze ZŠ v Žižkově ulici v Turnově. Malí i velcí si prohlédli výstavu všech dětských prací.

Žáci turnovské Žižkovky se postarali i o program. Na plátně běžela digitální prezentace jejich knihy Zvíře v nás, Timon Drahoňovský zahrál na flétnu. Nejvíce se malým dětem líbila pohádka O hadí královně v podání dramaťáků ze Žižkovky.

Velkou radost máme z krajské nominace dvou žáků naší školy na Rytíře řádu krásného slova. Timon Drahoňovský a Monika Duffková budou 1. června 2018 pasováni v Zrcadlové kapli Klementina v Praze spolu s osmi dalšími dětmi z naší republiky. Jsme hrdi na to, že naše škola bude mít mezi svými žáky a absolventy už čtyři Rytíře řádu krásného slova. Před čtyřmi lety byla tímto titulem poctěna Martina Kněbortová, před dvěma lety Nikol Hanzlová. Děkujeme paní Evě Kordové z dětského oddělení Městské knihovny A. Marka v Turnově za spolupráci.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

1.B a 2.C v Domě přírody v Dolánkách

Email Tisk

V úterý 22. 5.  se v Domě přírody v Dolánkách sešli nejlepší autoři příběhů, básniček, pohádek a ilustrací z Libereckého kraje, aby za své umělecké výtvory převzali krajská očenění. Z naší školy převzaly cenu třídy 2. C a 3. B. Zvláštní cenu - 3. místo - získal David Lebeda a čestné uznání Tereza Řehová. Žáci naší školy se postarali i o program. Na plátně probíhala digitální prezentace nami vytvořené knihy Zvíře v nás, Timon Drahoňovský z 8.A zahrál na flétnu a dramaťáci zahráli pohádku O hadí královně.

Mgr. Sylva Kutková

Foto zde.

 


Strana 1 z 4
poslední mesíc únor 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 5 1 2 3
week 6 4 5 6 7 8 9 10
week 7 11 12 13 14 15 16 17
week 8 18 19 20 21 22 23 24
week 9 25 26 27 28

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 19. března od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig