Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Biologická olympiáda - krajské kolo 2019

Email Tisk

Dne 16. 5. 2019 proběhlo v Liberci krajské kolo biologické olympiády. Soutěžící psali vědomostní test, poznávali 40 rostlin a živočichů a mikroskopovali trichomy na rostlinách. Naši školu v kategorii starších žáků reprezentoval Jakub Mertlík z 9. A a obsadil 6. místo.

Soutěže se zúčastnil i Pavel Pokorný ze 7. D, vítěz okresního kola mladších žáků. Pavel se však bohužel nemůže zúčastnit soutěže ve své kategorii, a proto si jel vyzkoušet těžší variantu alespoň mimo soutěž.

Oběma našim žákům děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci školy a přejeme stejné úspěchy i v dalších letech.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Geologická olympiáda - celostátní kolo 2019

Email Tisk

Dne 7. 5. 2019 proběhlo v Brně na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity celostátní kolo geologické olympiády. Soutěže se zúčastnilo 15 žáků základních škol ze všech krajů České republiky.

Žák naší školy Jakub Mertlík v této olympiádě získal 94 bodů z možných 116 a obsadil tak krásné druhé místo.

Pro soutěžící bylo připraveno 10 stanovišť, na kterých plnili různé vědomostní a dovednostní úkoly – poznávali minerály, horniny a paleontologické nálezy, určovali stáří hornin a způsob jejich vzniku, psali vědomostní test, podle mikroskopických výbrusů hornin určovali jejich mineralogické složení, zabývali se i geomorfologickými tvary a krystalografií.

Po absolvování soutěže si mohli všichni prohlédnout geologické sbírky a geopark umístěný v areálu fakulty. Na dotazy žáků i jejich doprovázejících učitelů či rodičů rádi odpovídali pedagogové dané fakulty.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Pohár rozhlasu

Email Tisk

V úterý 14. 5. 2019 se na stadionu Ludvíka Daňka uskutečnilo okresní kolo městských škol Poháru rozhlasu. Žáci a žákyně naší školy soutěžili ve 4 kategoriích v atletických disciplínách jako je běh
na 60 m, vytrvalostní běh na 600 m/800 m/1000 m/ 1500 m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem/vrh koulí a štafeta 4x 60 m. Každý žák soutěžil v jiné disciplíně, někteří i ve vícero. Přestože nám letos nevyšlo tak pěkné a teplé počasí jako minulé roky, a ani celkové výsledky nebyly na postup, závody jsme si velmi užili.

Mezi nejúspěšnější závodníky tohoto roku patří:

David Holeček ze 7. D (1. místo ve skoku vysokém, 142 cm)

Robin Falkenberg z 9. C (3. místo v běhu na 1500 m)

Šimon Jedlička z 9. A (3. místo ve vrhu koulí, 11,41 m)

Veronika Fantová z 9. C (4. místo ve skoku vysokém, 134 cm)

Matěj Bradáč z 9. C (5. místo ve vrhu koulí, 11,08 m)

David Parsi z 9. A (6. místo ve sprintu na 60 m)

Vojtěch Dlesk z 9. B (6. místo ve skoku dalekém, 492 cm)

družstvo dívek Laura Veitová (8. B), Veronika Fantová, Klára Fligrová (9. C) a Nikola Breiová (8. A) (6. místo ve štafetě 4 x 60 m)

Lucie Uhlířová ze 7. D (7. místo ve skoku dalekém, 399 cm)

družstvo dívek Tereza Dvořáková (7. D), Lucie Uhlířová, Michaela Peťová (7. D) a Klára Vodhánělová (7. A) (7. místo ve štafetě 4 x 60 m)

Anežka Matysová z 9. C a Simona Židů z 8. A (obě 8. místo ve skoku vysokém, 130 cm).

Nelze opomenout ani další závodníky, kteří se snažili o co nejlepší výkony a sbírali tak body za své družstvo – Antonín Bugno a Zuzana Sklenářová (6. A), Vojtěch Mertlík (6. B), Adéla Horáková, Jiří Hoetzel a Jan Bobek (6. C), Andrea Jacyšina, Aneta Vodhánělová, Barbora Broučková a Štěpán Kalkus (7. A), Tobiáš Bis, Martina Knoblochová a Adam Vintrlík (7. B), Pokorný Pavel (7. D), Barbora Sokolová, Štěpán Bakeš (8. A), Richard Buschek (8. B), Dominik Brei (8. C), Filip Melíšek, Šimon Sahaj (9. A), Roman Myslivec (9. C).

Děkujeme nejen všem závodníkům, ale také pomocnicím ze 9. C Lucii Preislerové, Kateřině Tauchmanové a Simoně Samkové, které ochotné pomáhaly, a i přes nepřízeň počasí s úsměvem plnily pokyny rozhodčích.

Mgr. Nicole Tomasová

Foto zde.

 

Přebor 5. tříd v orientačním běhu

Email Tisk

Dne 3. 5. 2019 se v letním kině v Turnově konal přebor 5. tříd v orientačním běhu. Zúčastnilo se ho celkem 8 tříd ze všech turnovských ZŠ (celkem 150 dětí). Již potřetí za sebou jsme jako tým naší školy zvítězili s velkým náskokem před ostatními školami. Organizátoři odvedli skvělou práci, reakce dětí byla velmi pozitivní a těšíme se na další podobné aktivity.

Tř. učitelky 5. tříd

 

Žižkovka v krajských kolech

Email Tisk

Žáci 5. tříd reprezentovali nejen svou školu, ale i samotné město Turnov v krajských kolech v přehazované a vybíjené. Postoupit až na kraj nebylo vůbec snadné. Bylo nutné zvítězit v okresních kolech, která se hrála u nás doma na hale TJ Turnov. Přehazovaná byla novou soutěží, podobná volejbalu. Smíšené družstvo se umístilo v kraji na 3. místě. Ještě lépe dopadlo družstvo chlapců ve vybíjené, které je druhé nejlepší v celém Libereckém kraji. Jen jedno vítězství nás dělilo od republikového finále. Avšak 2. místo je jistě také velikým úspěchem.

Já, Helena Podzimková, jako jejich průvodce těmito soutěžemi (slovo trenér je snad až příliš smělé), musím všem reprezentujícím žákům (našim páťákům) vyjádřit svůj hluboký obdiv za jejich veliké nasazení. Bojovné odhodlání vkládali do každého zápasu a prali se o každé dílčí vítězství. Hráli především jako jeden tým a hráli srdcem. Nutno říci, že s neskutečně velikým srdcem. I když nám vysněná meta unikla jen o vlásek, tak nás naše turnajová cesta pevně stmelila a zanechala v nás krásný a nezapomenutelný prožitek. Chtěla jsem vám, milé děti, říci, že bylo pro mě velikou ctí sdílet s vámi tak veliký úspěch. Jste prostě TÝM SNŮ!

Srdečně děkuji nejen vám, ale i všem organizátorům, kteří turnaj organizovali.

Mgr. Helena Podzimková

 

Olympijský víceboj – okresní kolo

Email Tisk

V pátek 26. 4. 2019 proběhlo na stadionu Ludvíka Daňka v Turnově okresní kolo olympijského víceboje (zkráceně OVOV). Pro nádherné počasí proběhly všechny disciplíny venku.

Žáci několika škol z Turnova a okolí soutěžili v 5 disciplínách – trojskok, hod medicinbalem vzad, kliky za 2 minuty, skoky přes švihadlo za 2 minuty, a nakonec běh na 1000 m nebo alternativa, kterou si děti mohly zvolit místo běhu – člunkový běh s driblinkem.

Někteří žáci bodovali za své družstvo, mezi nimi za naši školu Andrea Jacyšina a Barbora Šimůnková ze 7. A, Tereza Dvořáková, Lucie Uhlířová, Tomáš Kůtek a David Holeček ze 7. D a Jakub Bříza a Patrik Rubeš z 8. B. Ostatní soutěžili pouze jako jednotlivci – Vojtěch Mertlík ze 6. B, Jiří Hoetzel a Jan Bobek ze 6. C, Matěj Cicvárek, Natálie Šabaková a Klára Vodhánělová ze 7. A, Martina Knoblochová ze 7. B, Barbora Sokolová a Vojtěch Faigl z 8. A, Ondřej Pavlata z 8. B a Klára Vodhánělová z 9. A.

Celý den závodníci obcházeli jednotlivá stanoviště a plnili dané disciplíny, nakonec se závod završil během na 1 km a alternativním člunkovým během s driblinkem.

Tento rok jsme bohužel nebyli tak úspěšní jako v letech minulých, kdy nás často neminul postup do krajského kola. Družstvo žáků reprezentujících naši školu se umístilo na 5. místě. Ani jednotlivci neobsadili medailové pozice.

Žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme mnoho úspěchů do dalších let.

Mgr. Nicole Tomasová

Foto zde.

 

Okresní kolo biologické olympiády 2019 – starší žáci

Email Tisk

Dne 16. 4. 2019 proběhlo v Semilech okresní kolo biologické olympiády (kategorie starších žáků). Téma olympiády bylo letos pro žáky velmi náročné a možná i hůře uchopitelné než jiné roky – Příjem a výdej látek. I přesto byla konkurence v okresním kole veliká. Až do 17. místa (z 24 soutěžících) se stali všichni úspěšnými řešiteli olympiády, to znamená, že dosáhli vysokého počtu bodů. Naši školu reprezentovali: Jakub Mertlík z 9. A, který obsadil 3. místo a postupuje do krajského kola, Jakub Bříza z 8. B – 7. místo a Kateřina Tauchmanová z 9. C – 12. místo. Žákům děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy a Jakubovi držíme palce v kole krajském.

Mgr. Denisa Mertlíková

Foto zde.

 

Úspěšná Historiáda

Email Tisk

Letos se uskutečnil ve dnech 25. – 26. dubna již 20. ročník Historiády, dvoudenní dějepisné soutěže čtyřčlenných týmů. Akce je určena pro žáky 2. stupně základních škol a studenty víceletých gymnázií. Letos se Historiáda konala v Lomnici nad Popelkou, kam se sjela družstva  z různých koutů České republiky. Naše škola se zúčastnila poprvé. Vyslali jsme do klání tým ve složení: Kateřina Trojanová (6.B), Tobiáš Bis (7.B), David König (8.C) a Vladimír Šebesta (9.C). Náročný program byl zaměřen na plnění úkolů převážně z českých dějin, ale žáci museli prokázat i znalosti antiky, dějin umění nebo pomocných věd historických. Kromě toho uplatnili i postřeh, logické myšlení, samostatnost i týmovou spolupráci. Zázemí soutěžícím poskytla ZŠ TGM v Lomnici nad Popelkou. Žáci se opravdu nenudili. Náročný program byl zpestřen návštěvou hradu Pecka, podívali se i do Nové Paky a prozkoumali hostující město. V náročné konkurenci 14 základních škol obsadili naši žáci úžasné 3. místo v této kategorii. Historiáda se nám skutečně vydařila a již se těšíme na další ročník.

Mgr. Lenka Buchtová

Foto zde.

 

Timon Drahoňovský ze Žižkovky vystoupil s Bárou Hrzánovou

Email Tisk

Večery Na Sboře patří v Turnově k pravidelným kulturním akcím. V rodném domě českého národního obrozence Antonína Marka se setkávají významné osobnosti z různých oblastí českého života. Hlavní organizátorkou je paní Eva Kordová z Městské knihovny Antonína Marka v Turnově. Často přizve recitátory ze základní školy. Již několikrát zde vystoupil Timon Drahoňovský ze Základní školy v Žižkově ulici, účastník dvou celostátních kol Dětské recitace ve Svitavách. Poprosili jsme Timona, aby o posledním Večeru krátce popovídal.

„V úterý 16. dubna 2019 jsem se zúčastnil Večera Na Sboře. Spisovatelka Marie Hrušková představovala svou novou knihu Stromy vypravují, ze které předčítala s herečkou Bárou Hrzánovou. Program hudebně doprovázeli písničkáři Bedřich Ludvík a Ondřej Halama. Já jsem měl možnost program zakončit recitací textu od Jeana Giona - Muž, který sázel stromy.

Byl to velmi příjemný večer, plný pozitivní energie. Čtení z knihy mě zaujalo, a proto jsem byl rád, že jsem knihu dostal jako dárek a mohl jsem si ji nechat od autorky podepsat. Velmi mě zaujal charizmatický hlas Báry Hrzánové a její předčítání pro mě bylo inspirující. Celý večer jsem si moc užil.“

Děkujeme Timonovi Drahoňovskému za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Okresní kolo matematické olympiády

Email Tisk

V úterý 9. 4. 2019 se naši žáci Roman Hanyk z 8. A a Jirka Herashchanka ze 7. D zúčastnili okresního kola matematické olympiády v Semilech. V silné konkurenci s převahou studentů z gymnázií se naši matematici prosadili. Roman obsadil 8. místo a Jirka se umístil na úžasném 2. místě. Gratulujeme a přejeme další úspěchy!

Ivana Bínová

 

Turnovský kos

Email Tisk

Ve čtvrtek 11. dubna proběhl již 20. ročník pěvecké soutěže Turnovský kos. V nejmladší kategorii se na 2. místě umístila Daniela Gutte z 2. B. Ve 3. kategorii obsadila 3. místo Elis Hobelantová a 2. místo Jakub Hamada - oba ze 4. A. Ve 4. kategorii získal 3. místo Tadeáš Kutek z 5. B a v 5. kategorii rovněž 3. místo Anežka Matysová z 9. C. Jakub Hamada postupuje do celostátního kola, ve kterém mu přejeme hodně úspěchů. Všem zúčastněným dětem děkujeme a přejeme i nadále radost ze zpívání.

Mgr. Martina Melíšková, Mgr. Sylva Kutková

 

Okresní kolo biologické olympiády - mladší žáci

Email Tisk

Ve středu 10. 4. 2019 proběhlo v Semilech okresní kolo Biologické olympiády v kategorii mladších žáků (6. a 7. třída). Téma letošní olympiády nebylo jednoduché (Příjem a výdej látek) a mnohé žáky od soutěžení spíše odradilo. Ti, co se probojovali do okresního kola, psali nejdříve 15ti stránkový test, poznávali 40 rostlin a živočichů a na závěr pracovali na laboratorním úkolu.

Žáci naší školy se na tuto nelehkou soutěž připravili opravdu zodpovědně. Mezi 20 soutěžícími obsadili 1., 3., a 4. místo.

4. místo vybojoval Jan Mizera ze 6. A, 3. místo získal Vojtěch Mertlík ze 6. B a okresní kolo se 114 body z možných 147 vyhrál Pavel Pokorný ze 7. D.

Pavel Pokorný i Vojtěch Mertlík postupují do krajského kola konaného v Liberci.

Všem třem děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy a přejeme stejný úspěch i v kole krajském.

Mgr. Denisa Mertlíková

Foto zde.

 

Krajské kolo geologické olympiády

Email Tisk

 V pondělí  8. 4. 2019 proběhlo v Liberci na Technické univerzitě krajské kolo Geologické olympiády. Po slavnostním zahájení psali soutěžící test a poznávali vzorky minerálů, hornin a zkamenělin a současně odpovídali na další doplňující otázky, týkající se geologických nálezů.

Ve druhé části byla pro soutěžící připravena exkurze do vodovodní štoly v Bedřichově, kde Technická univerzita provozuje výzkumná měření. Sleduje se zde dlouhodobé chování žulového masívu, jeho vlastností, šíření tepla a pohyb podzemní vody.

Naši školu na krajském kole geologické olympiády v kategorii základních škol reprezentovali:

Jan Kropáček ze 7. D - umístil se na 12. – 13. místě, Vojtěch Mertlík ze 6. B – umístil se na 7. místě, a Jakub Mertlík z 9. A, který se stal vítězem krajského kola (ze 100 bodů získal 91) a postupuje do celostátního kola konaného v Českých Budějovicích.

Soutěžícím děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy a Jakubovi držíme palce v kole celostátním.

Mgr. Denisa Mertlíková

Foto zde.

 

Vypravěči ze Žižkovky si přinesli osm ocenění

Email Tisk

Duben je v Turnově svátkem umění vyprávět. Letos se v Městské knihovně Antonína Marka konal již 16. ročník soutěže Čteme všichni, vypráví jen někdo. Vypravěčů se sešlo více než 60.

Naši školu reprezentovalo 13 žáků. V pěti kategoriích získali tato ocenění:

Pamětní list

Nelly Hrušová, 1. B

Magdalena Sokolová, 5. B

Baladová Nikola, 5. A

Houžvičková Daniela, 5. A

Grohová Karolína, 7. A

Čestné uznání

Filip Sebastian Kudrnovský, 7. A

3. místo

Jan Bevilaqua, 3. C

2. místo

Veronika Hockeová, 5. B

Viktorie Hrdličková, 5. B

Barbora Šimůnková, 7. A

Timon Drahoňovský, 9. A

1. místo

Johanka Petříčková, 3. A

Tadeáš Šich, 4. B

 

Všem našim vypravěčům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, postupujícím přejeme štěstí do okresního kola v Semilech.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Recitátoři ze Žižkovky se připravují do krajského kola Dětské recitace

Email Tisk

Letos probíhá již 48. ročník celostátní soutěže Dětská recitace. Dobrou vizitkou dnešní doby je vysoký zájem dětí o recitaci. V jednotlivých kategoriích okresního kola v Semilech bylo okolo dvaceti dětí.

Ze Základní školy v Žižkově ulici v Turnově se okresního kola zúčastnilo devět žáků. Ve třech kategoriích získali jedno čestné uznání, obsadili dvě třetí místa a dvě první místa.

V krajském kole v Liberci bude ze Žižkovky za okres Semily recitovat v první kategorii Jan Bevilaqua (v Semilech 3. místo) a Johanka Petříčková (v Semilech 1. místo). Ve druhé kategorii bude okres reprezentovat Tadeáš Šich (v Semilech 3. místo). Ve třetí kategorii si diváci a porota poslechnou Barboru Šimůnkovou (v Semilech 1. místo).

Všem našim recitátorům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Postupujícím držíme palce do krajského kola.

Děkujeme ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech za vzornou organizaci okresního kola a za příjemnou atmosféru.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Basketbal – starší žákyně a žáci

Email Tisk

V tomto sportu nás reprezentovali Simona Židů a Sabina Jiřičková z 8. A, Sabina Fričová z 8.B, Štěpánka Láníková z 8.C, Natálie Hassová, Klára Vodhánělová, Nicol Medková, Markéta Linhartová a Kristýna Krausová z 9. A, Michaela Kořínková, Kristýna Sojková a Nikola Hrádková z 9.B, Štěpán Bakeš a Vojtěch Fajgl z 8. A, Jan Gaizl a Jakub Pfohl z 8. C, Timon Drahoňovský, Šimon Jedlička, Filip Melíšek, David Parsi a Šimon Sahaj z 9. A, Vojtěch Dlesk z 9. B a z 9. C Tomáš Červa. Okrskové kolo v Turnově obě družstva vyhrála a postoupila do okresního kola v Jilemnici. Takový úspěch jsme ani neočekávali. Do Jilemnice jsme si jeli hlavně zahrát.

Dívky se pečlivě připravovaly. Klára Vodhánělová dokonce upekla Krtkův dort. A pomohlo to! Porazily téměř všechny své soupeřky. Pouze družstvo ZŠ Komenského z Jilemnice bylo lepší. V dívčí kategorii jsme obsadili krásné 2. místo.

Chlapci měli velké plány i velké sebevědomí. Ale už první zápas pro ně skončil nerozhodně. Ve své skupině skončili druzí. V semifinále porazili Gymnázium Turnov. Ve finále se utkali se ZŠ Studenec. Po zápase na ukazateli svítilo skóre 5:4 pro nás. Vítězství a postup do krajského kola!

Blahopřejeme oběma družstvům ke vzorné reprezentaci Žižkovky!

Osmákům přejeme, aby se jim v basketbalu dařilo i v příštím školním roce a deváťákům, aby úspěšně zvládli přijímačky na střední školy.

Jan Rakouš

 

Krajské kolo dějepisné olympiády

Email Tisk

Letošní téma "Cesty za poznáním, vzděláním..." bylo velice náročně, na přípravu opravdu složité. Od návštěvy Ibrahima ibn Jakuba v Praze v 10. století, putování Marka Pola do Číny, středověké šlechtické cesty za vzděláním až po technický pokrok 18. a 19. století... To jsou jen náhodně vybrané body ze všech testů od školního, přes okresní až po krajský test. Všemi koly prošel velice úspěšně David Konig z 8. C. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy v letošní dějepisné olympiádě.

Věra Franců

 

Krajské kolo olympiády v ruském jazyce

Email Tisk

V pátek 22. března 2019 se v Liberci konalo krajské kolo olympiády v ruském jazyce. Ruština se na naší škole vyučuje již šestým rokem, ale krajského kola soutěže v ruském jazyce se naši žáci letos účastnili teprve potřetí. V předchozích dvou letech se nám nikdy nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů. Letos bylo úsilí našich soutěžících konečně odměněno.

Kateřina Tauchmanová z 9. C obsadila v krajském kole krásné 3. místo z celkového počtu 10 účastníků. Hezkého výsledku dosáhli i Anastázie Kratochvílová z 9. C a Jakub Mertlík z 9. A, kteří získali 6. a 7. místo. Všem třem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Pavlína Horníková

 

Geologická olympiáda

Email Tisk

V prosinci a v lednu proběhlo na naší škole školní i okresní kolo geologické olympiády. Obou kol se zúčastnilo 6 žáků naší školy - Tobiáš Bis a Daniel Vintrlík ze 7. B, Miroslav Hanuš a Jakub Mertlík z 9. A, Jan Kropáček ze 7. D a Vojtěch Mertlík ze 6. B.

Poslední tři jmenovaní (Jakub a Vojtěch Mertlíkoví, Jan Kropáček) postupují do krajského kola v Liberci. Všem zúčastněným žákům děkujeme za jejich přípravu a postupujícím držíme palce v krajském kole.

Mgr. Denisa Mertlíková

 

Krajský šachový přebor

Email Tisk

Ve středu 20. 2. 2019 se v Liberci konalo krajské kolo přeboru škol v šachách. Naši žáci Václav Táborský, Barbora Florianová, Tereza Rýglová, Jiří Rýgl, Florian Lhoták, Daniel Stach a Tomáš Řeha vybojovali hezké 5. a 6. místo. Gratulujeme!

Jitka Sahajová

Foto zde.

 

Taneční soutěž Fitness Dance

Email Tisk

Ve středu 30. 1. 2019 se v hale TJ Turnov uskutečnila taneční soutěž Fitness Dance pořádaná taneční školou llma. Soutěže se zúčastnili žáci turnovských škol.

Cílem bylo nejen předvést co nejlepší tanec, choreografii, kostým, ale také pobavit se a nasbírat co nejvíce bodů pro svůj tým i školu.

Náš 6. ročník reprezentovaly dvě taneční skupiny z 6. A. První tým „Nejlepší čtyřka“ ve složení Hana Šounová, Nela Hudcová, Marek Hlava a Tonda Leitner se se svým tancem převážně v páru umístili na 4. místě. Jejich spolužačky Anička Kněbortová, Lucka a Barča Braunovy, Ellen Hornová, Emma Adámková, Zuzka Sklenářová a Kristýna Matoušová skončily s týmem „Black and White“ na 3. místě.

Tanečníkům ze 7. ročníku se podařilo složit početnou skupinu s názvem „Zařvi Hej“ složenou z dívek i chlapců ze všech čtyř tříd, což jim také spolu se skvělou choreografií výrazně dopomohlo k 1. místu. O skvělé umístění se zasloužili Karolína Petříčková, Rozálie Poršová, Agáta Podešvová, Adéla Krejčová, Nikol Lacinová, Sára Zavadilová, Míša Jansová, Marťa Knoblochová ze 7. B, Lucka Uhlířová, Kačka Janáková, Nikol Korodiová, Gábi Röhnischová, Anežka Špínová, Honza Kropáček, Tom Kůtek a David Holeček ze 7. D, Andrea Jacyšina a Kája Hrdličová ze 7. A a Žaneta Slavíková se Sárou Bednářovou ze 7. C. Odměnou jim byly zlaté medaile, pohár, dort a vstupenky do aqvaparku.

Dívky a chlapci z 8. A s názvem „No Name“ ve složení Klára Skálová, Zuzka Tranová, Nikola Breiová, Barča Sokolová, Terka Zajícová, Simča Židů, Natálka Pergerová, Pepa Matzke, Pavel Podzimek, Janek Sedláček, Vojta Faigl a Filip Vesecký skončili jako jediná vystupující skupina v ročníku také na 1. místě, čímž získali další body pro naši školu.

Nelze opomenout překvapení dne – vystoupení učitelů ze „Žižkovky“ ve složení paní učitelek Aleny Šritrové, Nicole Tomasové, Šárky Slavíkové, Evy Falkenbergové, Romany Bajerové, Mileny Appeltauerové, Oliny Tomsové, Martiny Melíškové a Sylvy Kutkové. Paní učitelky pilně trénovaly a nacvičily tak choreografii, kterou předvedly na závěr celé soutěže.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělé sestavy, skvělou zábavu a přejeme úspěchy i do dalších let.

Mgr. Nicole Tomasová

Foto zde.

 


Strana 1 z 4
poslední mesíc květen 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31

Novinky

Setkání žáků a rodičů budoucích 6. tříd s třídními učiteli proběhne v úterý 28. května 2019 od 16 hod.
Třída 6. A p. uč. Karin Kučerová - třída 9. A - zeměpis (2. patro hl. budova)
Třída 6. B p. uč. Věra Machtová - třída 9. C - chemie (2. patro hl. budova)
Třída 6. C p. uč. Pavel Trojan - třída 9. B - fyzika (1. patro hl. budova)

 

Setkání rodičů budoucích prvňáčků s třídními učitelkami proběhne v úterý 28. května 2019 od 16:30 h. v jídelně školy. Poté se rodiče se svými p. učitelkami přemístí do tříd, kde získají další podrobné informace k nástupu dětí do 1. tříd.

 

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 
copyright 2010 Martin Ehmig