Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Vybavení školy

Email Tisk

Školní studovna a knihovna, školní klub

Školní knihovna a školní klub jsou provozovány denně od 7:30 hodin do 16 hodin. Více informací zde.

Školní družina

Školní družina je určena žákům od prvních do třetích tříd. Funguje zde jak ranní, tak odpolední družina (6:30-17:00 hod.). Více informací zde.

Učebny výpočetní techniky

Žáci mají k dispozici dvě učebny výpočetní techniky. Jednotlivé stanice jsou zapojeny v síti NOVELL, operační systém Windows. Softwarové vybavení tvoří Microsoft OFFICE a výukové programy pro jednotlivé předměty – matematika, český jazyk, angličtina, němčina, zeměpis atd. převážně firmy Terasoft, programovací systém SGP Baltík. K dispozici je i připojení na Internet (každý žák i učitel má svou e-mailovou adresu a svůj prostor na serveru chráněný uživatelským jménem a heslem).

Odborné učebny

Výuka Př, Ch, F, Ze, Vv, Hv, pracovní výchova (učebna rodinné výchovy a školní dílny) a jazyků probíhá v odborných učebnách. V odborných učebnách máme interaktivní tabule SMART Board, další interaktivní tabule jsou ve třídách 1. stupně.

Hudebna

Hudebna slouží k výuce hudební výchovy, ale také k různým přednáškám, besedám a akcím školy.

Keramická dílna

Keramika je součástí zájmových předmětů a je zastřešována Střediskem pro volný čas dětí a mládeže Turnov - Žlutá ponorka. Keramická dílna je vybavena hrnčířským kruhem a pecí.

Školní jídelna

Obědy jsou připravovány v kuchyni OHS Turnov, Zborovská ul. K vydávání, přihlašování a odhlašování obědů slouží počítačový systém na magnetické karty a webové stránky www.strava.cz. Na výzdobě jídelny (malby rostlin, zvířat, květiny, záclony atd.) se podíleli také žáci. Více informací zde.

Školní bufet

Školní bufet – poskytuje možnost občerstvení pro žáky, ostatní pracovníky školy a veřejnost.

Sportovní areál

V září 1999 byl otevřen sportovní areál – dvě nové tělocvičny s umělým povrchem s podlahovým vytápěním, velká 15x27m a malá 9x20m, a 3 venkovní hřiště s umělým povrchem pro odbíjenou, malou kopanou, házenou a tenis. Sportovní areál škola zájemcům pronajímá – více informací zde.

Dětské hřiště - zahrada

V září 2004 bylo slavnostně otevřeno dětské hřiště. Naše děti, ale i veřejnost může využít velkou řadu dřevěných průlezek, pískoviště, altánku, malého fotbalového hřiště apod.

 

Kolem naší školy

Email Tisk

Žáci dějepisného semináře pod vedením paní učitelky Věry Franců vytvořili naučnou stezku "Kolem naší školy". Leták jsme za finanční pomoci SRPDŠ nechali vytisknout. Zájemci si mohou leták vyzvednout ve školní knihovně.

 

 

Nový turistický panel před ZŠ Žižkova

Email Tisk

Před naší školou vyrostl nový turistický panel věnovaný historii turnovských kasáren, který vznikl z podnětu naší školy, ale za finanční podpory Odboru školství, kultury a sportu MÚ Turnov. Slavnostní odhalení proběhlo ve středu 26. června 2013 ve školní jídelně, neboť nás trochu zradilo počasí. Naše pozvání přijali i pan starosta Tomáš Hocke, místostarosta Otakar Špetlík, vedoucí odboru školství René Brož, členka rady města Eva Kordová, někteří dokonce zavzpomínali na časy, kdy v kasárnách byli vojáci. Na závěr zazpíval školní sbor pod vedením paní učitelky Kateřiny Matysové.

Věra Franců a Lenka Morávková, autorky textu na turistickém panelu

 


poslední mesíc červenec 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig