Kalendář akcí

Anketa

Pololetní vysvědčení

Email Tisk

Pololetní vysvědčení bude předáno ve středu 31. ledna - 1. stupeň 4. vyučovací hodinu, 2. stupeň 5. vyučovací hodinu.

Pololetní prázdniny jsou v pátek 2. února.

 

9.A na banketu

Email Tisk

Je čtvrtek 11. 1., den jako kterýkoli jiný, přesto ve třídě 9. A naleznete nevšední šum. Po nahlédnutí spatříte nádherné šaty, podpatky, kabelky, obleky, kravaty, ale především žáky, ze kterých se stali jako mávnutím kouzelného proutku téměř dospělí. Dnes vyrážíme na banket.

Hotelová škola nám připravila menu o třech chodech. Hned při vstupu do budovy jsme uvedeni do prostor, kde máme možnost namíchat si drink dle vlastní chuti. Následně nás studenti 2. ročníku usadí k honosně prostřeným stolům. Po počátečním ostychu se nálada uvolňuje. A na čem si pochutnáváme?  Mozzarelové kanapky s cherry rajčátky a bazalkovým pestem jako předkrm, hovězí burger se sladkou cibulí jako hlavní chod a zlatou tečkou se stává vynikající borůvkový trifle se sněhovými pusinkami. Náladu umocňuje poslech hudby a nakonec i barmanské vystoupení. Dvě hodiny utekly jako voda a my se rozcházíme s plnými žaludky domů.  Zmizeli kluci v oblecích i dívky v nádherných šatech, ale na tento den jen tak nezapomeneme.

Mgr. Lenka Buchtová, třídní učitelka 9.A

Foto zde.

 

Vánoční hodinky v Městské knihovně A. Marka

Email Tisk

Každoroční vánoční hodinky v městské knihovně pořádané Evou Kordovou za kytarového doprovodu Aleše Resslera nám vždy navodí kouzelnou atmosfétu vánočního času. Velmi děkujeme za krásný pořad.

Za 1.- 3. ročník Sylva Kutková

Foto zde.

 

Vánoční dílny v Kamenářském domě

Email Tisk

V předvánočním čase jsme opět měli možnost navštívit dílnu v Kamenářském domě. Děti si vyrobily krásné loutky a zhlédly komentovanou výstavu marionet. Děkujeme a přejeme krásný nový rok.

Za 1. stupeň Sylva Kutková

Foto zde.

 

Už je tu zas vánoční čas

Email Tisk

Prosinec je měsíc pohádek a splněných přání všech dětí. Všichni se už těší na vánoční stromeček. V tomto měsíci i na naší škole připravují děti pro své rodiče se svými třídními učitelkami vánoční besídky, kde zpívají koledy, přednášejí básně, ale hrají i pohádky a příběhy. Letos si žáci z 5. ročníků připravili pro své rodiče několik pověstí ze Starých pověstí českých. Svá vystoupení nabídli ke zhlédnutí spolužákům ze 3. ročníků. Že se vystoupení líbilo, svědčil potlesk po každém příběhu a velký aplaus na závěr. V odpoledních hodinách premiéru ocenili i rodiče. A jak se vystoupení líbila? To už se musíte zeptat samotných rodičů.

Za žáky 3. ročníku Mgr. Jarmila Šichová

Foto zde.

 

Jáma lvová

Email Tisk

Na začátku školního roku přišla do školy zajímavá nabídka. Studenti z Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze vymysleli pro žáky 2. stupně základních škol a gymnázií netradiční matematickou korespondenční soutěž s názvem "Jáma lvová". Soutěžilo se ve dvou kategoriích: mladší (6. a 7. ročník) a starší (8. a 9. ročník). Zájemcům bylo předáno zadání a záleželo jen na nich, zda-li se poperou s náročnými příklady.

Příjemným překvapením byly výsledky soutěže, které obdržela naše škola. Mezi stovkou úspěšných řešitelů byla i naše žákyně 9.C Barbora Hajduková. Blahopřejeme a přejeme i další úspěchy nejen matematické.

Učitelé matematiky

 

Přání

Email Tisk

Přejeme všem příjemné prožití vánočních svátků a bohatého Ježíška.

V pátek 22. prosince 2017 proběhnou třídní vánoční besídky - výuka bude zkrácena.

Opět se uvidíme ve středu 3. ledna 2018.

 

Mikulášské hraní s dílnou

Email Tisk

Již podruhé v tomto školním roce navštívily naši školu děti z turnovských mateřských školek - naši budoucí prvňáčci. Tentokrát přišly jako hodní čertíci a roztomilí andílci na náš mikulášský karneval, během kterého soutěžily a tancovaly. Následovala tvořivá dílnička, v níž si děti vyrobily papírového andílka a přitom po očku okukovaly své budoucí paní učitelky, které jim pomáhaly. Předškoláčkům se ve škole moc líbilo a my se těšíme na další shledání 13. března 2018 na naší tradiční akci Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu.

Fotografie z akce zde.

Učitelky 1. stupně

 

Neobyčejné obyčeje ve 3. C

Email Tisk

Minulý týden jsme končili v českém jazyce vyjmenovaná slova po B, a protože se nám blíží Vánoce, připomínali jsme si také vánoční obyčeje. Tak nás napadlo, že bychom si některé mohli vyzkoušet v rámci výtvarné výchovy. Děti se samy ve skupinkách domluvily na tom, co budou vyrábět, a celý týden si na to sháněly potřebné věci. Požádat o pomoc mě měly pouze v případě, že si nebudou s něčím vědět rady. V pátek se ukázalo, jak se kdo dobře připravil a domluvil s kamarády na materiálu. Jedna skupina pouštěla svíčky v lodičkách z ořechů po vodě, druhá tiskátky z brambor zdobila vánoční papír, třetí vyráběla svícny z pomerančů, hřebíčků a větviček. Další si bohužel nepřinesla pravé perníčky, tak zdobila papírové perníčky bílou barvou a pátá vyráběla ozdoby na stromeček z korálků a drátků. Skupinovou práci jsme si pěkně užili, vyzdobili si vánočně třídu a odnesli si domů svícny z pomerančů.

Mgr. Marcela Hádková, tř. učitelka 3.C

Foto zde.

 

Mikulášský karneval ve školní družině

Email Tisk

Začátkem prosince ožila školička Mikulášským karnevalem. Soutěže prolínala hudba a tanec. Mezi oblíbené patřily tanec s míčkem, soutěž piškotová, podpisová... Vládla skvělá atmosféra a každá maska andílka, čerta nabo Mikuláše byla odměněna. Děkujeme za pomoc paním učitelkám z 1. stupně.

Hezké Vánoce přejí vychovatelé školní družiny.

Foto zde.

 

Autorské čtení s Helenou Noskovou

Email Tisk

Ve dnech 28.- 29. listopadu 2017 přijela navštívit žáky 2., 3. a 4. ročníků naší školy paní Helena Nosková. A jak se k nám dostala? Když si její vnučka, která chodí do 3. B, přinesla do třídy knížku "O žábě Trubkohryzce a jiné pohádky", titul hned zaujal a zrodil se nápad požádat paní Noskovou o autorské čtení. Na naší škole to nebylo první setkání s autorem knihy pro děti, a tak jako všichni předchůdci i tato autorka se setkala s kladným ohlasem. Pro děti bylo velkým zážitkem poslouchat pohádkové příběhy z úst autorky, která vše vtipně a s noblesou sepsala.

Mgr. Jarmila Šichová, tř. učitelka 3. B

    Foto zde.

 

Žižkovkou chodil Mikuláš

Email Tisk

Jak ten čas letí... Vánoce klepou na dveře a čerti s Mikulášem už jsou tady. Žáci z 9.B a 8.A si pro nejmenší děti připravili den jako z pohádky. Školou bylo slyšet ne školní, ale andělské zvonění a čertovské řinčení řetězů. Mikuláš četl ze své kouzelné knihy a věděl toho na zlobivé žáčky opravdu mnoho. Své drobné "hříchy" musely děti odčinit písničkami, básničkami a sliby, že budou opravdu hodné... I krásní andělé se přimluvili a Mikuláš mohl nadělit dobrůtky, ovoce nebo i něco pro radost. Nakonec se děti s pohádkovými bytostmi skamarádily a dokonce je přivedly na družinové karnevaly - foto zde.

Mgr. Helena Podzimková 

Foto zde. 

 

Adventní postavy rozsvítily turnovský vánoční strom

Email Tisk

Počátek adventu je spojen ve městech a obcích s tradičním rozsvěcením vánočních stromů a světelné vánoční výzdoby.  V Turnově vánoční strom již tradičně rozsvítily první adventní neděli adventní postavy.

Po koledách a slavnostních fanfárách, které zazněly z balkónu radnice, pan starosta zahájil celou předvánoční akci zapálením první adventní svíčky.

Pódium na náměstí potom zaplnily předškolní děti ze ZUŠ Turnov. Koledy a vánoční písničky v jejich podání zněly obzvlášť krásně.

Malé děti vystřídaly na pódiu adventní postavy ze ZŠ v Žižkově ulici. Představily se a potom sám velký Mikuláš přivolal mocným kouzlem nebeské světlo, které rozsvítilo turnovský vánoční strom.

Pak už následovala tradiční mikulášská nadílka. Přes čtyřicet postav, andělů, čertů a svatých v čele s Mikulášem, rozdalo turnovským dětem přes tisíc drobných sladkostí.

Čas očekávání a těšení se nadešel.

Mgr. Jana Kepková

 

Stolní tenis na 1. stupni

Email Tisk

Úplně jinou hodinu tělocviku zažily děti 1.-2. tříd v pondělí 20. 11., kdy nás navštívil pan Varcl se svým kolegou a představili dětem stolní tenis. Nadšení bylo veliké a věříme, že se i nějaký žáček do tohoto kroužku přihlásí.

Naše škola totiž využila nabídky města v rámci programu Trenér-učitel, kdy nám postupně budou zdarma poskytnuti trenéři nejrůznější sportů do hodin tělesné výchovy.

Mgr. Sylva Kutková

Foto zde.

 

2.A a 2.C na návštěvě městské knihovny a červený den

Email Tisk

Děti z 2. A a 2. C měly minulý týden možnost navštívit Městskou knihovnu Antonína Marka, kde proběhla beseda s pí. Evou Kordovou. Tentokrát se povídání týkalo básniček, rýmů a nejznámějších básníků. Děti si zahrály i zajímavou hru - stavěly "rozfoukanou" báseň. Samozřejmě jsme listovali v knihách a seznámili se s fotografiemi nejznámějších básníků.

Tento den se zaroveň konal na naší škole tzv. červený den a kdo z dětí měl zájem podpořit akci STOP mobilům, přišel do školy v červeném oblečení. Rádi jsme tuto akci také podpořili.

Za žáky 2. A a 2. C Mgr. Sylva Kutková

Foto zde.

 

Posvícenské koláče provoněly Žižkovku

Email Tisk

Spousta turnovských dětí ví, že na Žižkovce žijí skřítkové. Na vlastní oči se o tom přesvědčili předškoláci a jejich rodiče 7. 11. 2017 při Posvícení na Žižkovce.

Skřítkové milou návštěvu přivítali a spolu s paními učitelkami budoucích prvních tříd dětem poradili při pečení pravého posvícenského koláče. Potom si všichni společně zazpívali, na interaktivní tabuli sklidili ovoce a uvařili povidla. Domů si každý předškolák odnášel kromě vlastnoručně vybarveného portrétu skřítka Školníčka a vlastnoručně upečeného posvícenského koláče i úsměv na tváři.

Zároveň probíhal na druhém stupni Den otevřených dveří pro budoucí šesťáky. Rodiče a děti si prohlédli školu, popovídali si s vedením školy a s budoucími paními učitelkami šestých tříd.

Příště Žižkovka otevře svou náruč předškolákům 7. 12. 2017 při Mikulášském hraní s dílničkou. Zápis nanečisto si děti budou moci vyzkoušet 13. 3. 2018 při akci Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Návštěva Osvětimi

Email Tisk

Jsou místa, která člověk nevyhledává. Zná je z různých dokumentů, filmů. Teprve když je navštíví, zjistí, že skutečnost viděná vlastníma očima je mnohem působivější. To platí o Osvětimi, kterou jsme navštívili 10. 11. 2017 společně s našimi deváťáky. Pro většinu z nás to byl první a velice silný zážitek. Dvouhodinová procházka cihlovými domy, které jsou plné tragických vzpomínek na válečnou dobu, procházka po udusaných cestách, které fungovaly jako seřadiště vězňů, průvodci, kteří mluvili do mikrofonů snad všemi světovými jazyky, klidné skupiny návštěvníků různých ras a národů, kteří s dojetím vzpomínají na hrůzné doby alespoň květinou položenou na místě padlých. Vrcholem naší návštěvy byl oplocený 150 hektarů velký prostor doplňujícího tábora Osvětimi - Březinka! Strážní věže, zbytky dřevěných i cihlových domů, koleje končící uprostřed tábora... Stačí si přečíst dojmy několika našich žáků:

...Vybaví se mi zima, nedokážu si představit, jak vůbec mohl někdo přežít...

...Byl to silný zážitek. Je zvláštní si jen tak procházet místa, kde dřív trpěli a umírali lidé...

...Osvětim byla zajímavá, ale měli jsme tam takový zvláštní sevřený pocit...

...Myslím si, že by se tam měl každý jednou podívat...

...Hodně lidí si to nepřipouští, dělají, jako by se to nestalo, ale je potřeba před tím nezavírat oči a uvědomit si, jak moc můžeme být vděčni za to, že žijeme teď...

Opravdu jsou místa, která člověk nevyhledává, ale ta místa si nás najdou. Jsem ráda, že naše dvě mladé paní učitelky Lenka Buchtová a Alena Šritrová exkurzi zorganizovaly, výborně připravily děti a že mě na ni pozvaly. Děkuji.

Věra Franců

Foto zde.

 

Exkurze do ŠKODA AUTO, a.s.

Email Tisk

Dne 31. 10. 2017 se 44 žáků devátých tříd zúčastnilo exkurze do firmy ŠKODA AUTO, a. s. v Mladé Boleslavi. Během dopoledne žáci navštívili ŠKODA AUTO, a. s., Střední odborné učiliště strojírenské, kde je lektorka seznámila s chodem školy, studijními i učebními obory a provedla je prostory jak pro teoretickou výuku, tak i pro odborný výcvik. Poté následovala prohlídka muzea s odborným výkladem průvodkyně a následně žáci navštívili výrobní haly firmy a měli možnost si prohlédnout výrobní linky během provozu při montáži nových vozidel i největší lis při výrobě částí karoserií.

Tato vzdělávací exkurze bude pro mnohé přínosem při volbě jejich budoucího povolání.

Ivana Bínová, Ing. Taťána Kohoutová

   

Mikulášské hraní s dílničkou

Email Tisk

Zveme budoucí prvňáčky na další akci, a to Mikulášské hraní s dílničkou ve čtvrtek 7. prosince od 16 hod. na školičce.


 

První letošní večerní divadlo

Email Tisk

Dne 29. listopadu 2017 srdečně zveme na letošní první divadelní představení v Mladé Boleslavi. Čeká nás 120 minut díla W. Shakespeare. Cena vstupenky a cesty je 260,- Kč, přihlášky i peníze odevzdávejte paním učitelkám českého jazyka. Odjíždíme v 18:00 od Masny a v 18:05 od Terminálu u vlak. nádraží, vracíme se kolem 22:00 hod. až ke škole.

Věra Franců

 

Podzimní aktivity ve školní družině

Email Tisk

Děti ve školní družině jsou velmi šikovní výtvarníci. Vyrobily krásné hrady, girlandy z kaštanů a lístí, draky... Byly to opravdu moc zdařilé práce. Za pěkného počasí děti rády skotačí nejen na školní zahradě, ale často i na nedalekém hřišti v Metelkových sadech, kde nejvíce využívají lanovou dráhu. A co nás čeká v příštím měsíci? Připravujeme se na Mikulašský karneval a Čertovský běh.

Za ŠD Radka Špísová

Foto zde.

 


Strana 1 z 2
poslední mesíc leden 2018 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 1 1 2 3 4 5 6 7
week 2 8 9 10 11 12 13 14
week 3 15 16 17 18 19 20 21
week 4 22 23 24 25 26 27 28
week 5 29 30 31

Novinky

Rozvrhy jednotlivých tříd platné od 4. 9. 2017 - zde. Během září může ještě dojít ke změnám v rozvrhu.

 

Uvedeny jsou pouze dny, kdy se supluje.

V suplování může dojít během dne ke změně, která bude uveřejněna pouze na nástěnce ve škole.

 

Suplování na dny:

22. 1.

-------------------------------

Vyučovací hodiny:

1. hod. 8:00 - 8:45
2. hod. 8:55 - 9:40
velká přestávka
3. hod. 10:00 - 10:45
4. hod. 10:55 - 11:40
5. hod. 11:50 - 12:35
6. hod. 12:45 - 13:30
přestávka na oběd
7. hod. 14:00 - 14:45 - po domluvě vyučujícího se skupinou může být začátek stanoven na dříve
8. hod. 14:50 - 15:35

 

 

Seznam našich nejúspěšnějších žáků ve školním roce 2012/13 naleznete zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig