Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Literárně-historický kurz 8. B a 8. C

Email Tisk

Žáci 8. B a 8. C si prohloubili znalosti historie a literatury na týdenním literárně-historickém kurzu.

Navštívili jsme město Litoměřice, kde jsme se vydali po stopách českého romantického spisovatele Karla Hynky Máchy, navštívili jsme Máchovu světničku, důl Richard a shlédli z městské věže Kalich na okolí Litoměřicka. V tento den žáci vyšplhali na blízký kopec Radobýl, který je spjat s osobou K. H. Máchy. Básník prý každý den na tento kopec vylezl. Sám průvodce říkal, že kdo nenavštívil Radobýl, ten nebyl v Litoměřicích.

Další historickou zastávku jsme měli v Terezíně. Navštívili jsme Malou pevnost, Muzeum ghetta, Magdeburské kasárny a krematorium. Žáci si vyslechli poutavý výklad výborných průvodců, dozvěděli se zajímavé, ale i bohužel smutné informace. Zjistili jsme, jak stavba vznikla, jak dlouho se stavěla, kdo pevnost spravoval, kolik Židů žilo v Terezíně, jak vypadal jejich denní režim, ale i to, že se třem vězňům podařilo utéci…

Žáci byli ubytováni v Mělníku, na který byl vyčleněn jeden den, aby poznali jeho historii. Už vědí, že patronkou tohoto města je svatá Ludmila, dále by Vám prozradili, proč se Mělník tak jmenuje. Hádejte… Většina žáků byla překvapena informací ohledně Vltavy a Labe, protože Labe v soutoku s Vltavou je menší řeka, tudíž by se měla jmenovat po Vltavě, ale Keltům se Vltava nelíbila, tak proto ji pojmenovali Labe. Prohlédli jsme si kostel svatého Petra a Pavla, navštívili mělnický zámek a podzemí, kde se nachází nejširší studna, jejíž rozměr je 4,54 cm.

Poslední zástavkou za putováním byly Kralupy nad Vltavou, kde poznali život a dílo Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu, sami pak tvořili básničky.

Žáci byli rozděleni do skupin, ve kterých pracovali celý týden, každý večer je čekal testík z celého dne, sbírali body za ochotu a pomoc. Obě dvě třídy se domů vracely s úsměvem na tváři a jediné přání bylo, aby kurz byl delší. Chceme žáky pochválit za jejich přístup a ochotu, bylo to příjemné.

Mgr. A. Šritrová, Bc. E. Falkenbergová, Mgr. D. Mertlíková

Foto zde.

 
poslední mesíc srpen 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig