Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Žižkováci z 8. A prozkoumali Jičín, Sobotku a Liberec

Email Tisk

Víte, co to je barokní komponovaná krajina? V kterém domě v Jičíně prožíval své dětství Václav Čtvrtek? Z kterého slova vznikl název lesa Řáholec? Kde žil Fráňa Šrámek? Kde v Liberci stála původní radnice?

To a ještě mnoho dalšího se žáci 8. A dověděli v rámci týdenního literárně-historického kurzu. Výprava vedla městy Jičín, Sobotka a Liberec.

Každý se na chvíli stal průvodcem a seznámil ostatní tu s historií, tu s významnými osobnostmi. Ve Šrámkově domě v Sobotce a na Humprechtu mohli účastníci kurzu porovnat své řečnické výkony s uměním profesionálů.

Získané poznatky žáci zúročili při orientačním běhu s vědomostními úkoly, při kvízu v soboteckém parku a hlavně při celodenním zpracování a prezentování výstupů ve škole.

A protože nejen učením žije osmák, byl celý kurz protkán i mnoha sportovními aktivitami.

Literárně-historický kurz 8. A naplnil svůj cíl: žáci získali povědomí o historii a literatuře rodného regionu, poznali na vlastní oči i nohy blízko ležící města, ve kterých byli někteří i poprvé, upevnili si vztahy v třídním kolektivu, společně si zasportovali, užili si (slovy jednoho žáka) „srandy kopec“ a zjistili, že škola se dá dělat i jinak a jinde než ve školních lavicích.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 
poslední mesíc červenec 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig