Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Zdařilý zájezd do Bavorska

Email Tisk

Ve dnech 23. - 24. května jsme vyrazili my, němčináři, do Bavorska. Čtvrteční dopoledne jsme strávili v Norimberku. Pan průvodce vyprávěl velmi poutavě, a tak jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o Císařském hradu, o životě a díle Albrechta Dürera, viděli jsme Starou radnici a Hlavní tržiště, zaujala nás Krásná kašna, interiér katedrály Panny Marie, historie Špitálu sv. ducha i kostel sv. Vavřince. Po Královské cestě jsme došli až ke Královské bráně. Poslední zastávkou byl malebný Řemeslnický dvůr. Vidět Norimberk opravdu stoji zato.

Ani Mnichov, kde jsme strávili celé odpoledne, nás nezklamal. V olympijském centru jsme se výtahem dostali na vrchol vyhlídkové věže. Pod námi leželo celé město, všechna sportoviště olympiády a bývalé olympijské městečko. Se zatajeným dechem jsme naslouchali vyprávění pana průvodce o tragických událostech v průběhu olympiády v roce 1972. Showroom značky BMW nás přivítal nejnovějšími typy aut a motorek. Moci si vše vyzkoušet, usednout za volant - super zážitek! Historii Mnichova jsme si příliš neužili (snad příště), ale hlavní "tahák" - Orloj na Nové radnici uprostřed slavného Marienplatz - jsme při hře stihli. Závěr dne patřil nezbytným nákupům, ubytování v hostelu a sledování MS v hokeji - ČR proti Německu.

Po vydatné snídani jsme se vydali směrem k Berchtesgadenu. Nádherná příroda, zasněžené vrcholky Alp - škoda, že někteří dali přednost spánku. První zastávkou byly oblíbené solné doly. Erární overaly, jízda vláčkem úzkými tunely a pak strmě dolů po skluzavkách, projížďka po podzemním jezeru za doprovodu hudby, mezitím spousta zajímavých informací o těžbě soli - nemělo to chybu! Jednoznačně top!!! Nedaleko nás čekalo jedno z nejčistších a nejhlubších jezer v Německu - Königsee. Upoutalo nás nejen proslulé Orlí hnízdo nad jezerem, ale především četné stánky se suvenýry, občerstvením a nezbytnou zmrzlinou.

Odpoledne jsme se přesunuli do Rakouska do Mozartova rodného města Salzburg. Pan průvodce nás seznámil s historii dominanty - pevnosti Hohensalzburg, upozornil nás na kostel sv. Trojice a ukázal nám rodný dům W. A. Mozarta. Zahrady u zámku Mirabell (zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO) naši návštěvu města uzavřely.

Co dodat? Úžasné zážitky, spousta zajímavostí, krásné počasí... Tak zase příště!

Účastníci zájezdu

Foto zde.

 
poslední mesíc červenec 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig