Žižkovka v krajských kolech

Žáci 5. tříd reprezentovali nejen svou školu, ale i samotné město Turnov v krajských kolech v přehazované a vybíjené. Postoupit až na kraj nebylo vůbec snadné. Bylo nutné zvítězit v okresních kolech, která se hrála u nás doma na hale TJ Turnov. Přehazovaná byla novou soutěží, podobná volejbalu. Smíšené družstvo se umístilo v kraji na 3. místě. Ještě lépe dopadlo družstvo chlapců ve vybíjené, které je druhé nejlepší v celém Libereckém kraji. Jen jedno vítězství nás dělilo od republikového finále. Avšak 2. místo je jistě také velikým úspěchem.

Já, Helena Podzimková, jako jejich průvodce těmito soutěžemi (slovo trenér je snad až příliš smělé), musím všem reprezentujícím žákům (našim páťákům) vyjádřit svůj hluboký obdiv za jejich veliké nasazení. Bojovné odhodlání vkládali do každého zápasu a prali se o každé dílčí vítězství. Hráli především jako jeden tým a hráli srdcem. Nutno říci, že s neskutečně velikým srdcem. I když nám vysněná meta unikla jen o vlásek, tak nás naše turnajová cesta pevně stmelila a zanechala v nás krásný a nezapomenutelný prožitek. Chtěla jsem vám, milé děti, říci, že bylo pro mě velikou ctí sdílet s vámi tak veliký úspěch. Jste prostě TÝM SNŮ!

Srdečně děkuji nejen vám, ale i všem organizátorům, kteří turnaj organizovali.

Mgr. Helena Podzimková

poslední mesíc srpen 2019 příští mesíc