Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Lyžařský kurz 2019

Email Tisk

V týdnu od 11. 2. do 15. 2. 2019 probíhal na ZŠ Žižkova lyžařský kurz pro 7. ročníky. I letos byl opět zvolen kurz s denním dojížděním.

První den jsme s dětmi navštívili lyžařský areál Modrá hvězda-Bahýnka v Rokytnici nad Jizerou, pro začínající lyžaře a snowboardisty byl zvolen mírnější kopec Sachrovka, aby se nebáli a naučili se novým dovednostem. První den nám sice nesvítilo sluníčko, i tak jsme si to užili, pěkně si zalyžovali a odvezli si první zážitky.

Další den nás čekaly kopce delší, prudší, a navíc pěkné počasí ve skiareálu Šachty ve Vysokém nad Jizerou. Pro začátečníky jsme opět zvolili mírnější kopec, který se nachází v bezprostřední blízkosti. Pokročilejší lyžaři a „snowboarďáci“ byli nadšení z dlouhých sjezdovek a většího výběru tras.

Třetí den nás čekalo nemilé překvapení v podobě deštivého počasí a mlhy, a to i po vyvezení autobusem do hor do skiareálu Paseky nad Jizerou. Nenechali jsme se zlomit a užili si lyžování ve velkém areálu plném kvalitních a širokých sjezdovek. Začátečníci se po dopoledním trénování na kratším kopci také přesunuli na delší sjezdovky a vyzkoušeli si poprvé, jaké to je se vyvést na kopec sedačkovou lanovkou.

Po středečním promoknutí nás mile překvapilo slunečné počasí a také parádní „lyžovačka“ opět v Pasekách nad Jizerou. Děti si užívaly poslední trénování ve velkém areálu a připravovaly se na páteční závody.

V pátek se v areálu Struhy u Turnova konaly závody ve slalomu. Každý si zazávodil ve slalomu, který byl postaven na sjezdovce. Ostatní si během toho užívali slunečného, až téměř jarního počasí a sjezdování. Na konci dopoledne následovalo vyhlášení jednotlivých kategorií, kdy se ti nejlepší dočkali medailí, diplomů, odměn a následovalo konečné rozloučení s kurzem. Všechny děti byly odměněny dobrůtkou za úspěšné zvládnutí kurzu.

Za tento kurz děkujeme našim lyžařským kolegům, kteří se podíleli na jeho organizaci. Odnášíme si plno zážitků a těšíme se na příští rok.

Učitelé tělesné výchovy

Foto zde.

 
poslední mesíc květen 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31

Novinky

Setkání žáků a rodičů budoucích 6. tříd s třídními učiteli proběhne v úterý 28. května 2019 od 16 hod.
Třída 6. A p. uč. Karin Kučerová - třída 9. A - zeměpis (2. patro hl. budova)
Třída 6. B p. uč. Věra Machtová - třída 9. C - chemie (2. patro hl. budova)
Třída 6. C p. uč. Pavel Trojan - třída 9. B - fyzika (1. patro hl. budova)

 

Setkání rodičů budoucích prvňáčků s třídními učitelkami proběhne v úterý 28. května 2019 od 16:30 h. v jídelně školy. Poté se rodiče se svými p. učitelkami přemístí do tříd, kde získají další podrobné informace k nástupu dětí do 1. tříd.

 

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 
copyright 2010 Martin Ehmig