Lyžařský kurz 2019

V týdnu od 11. 2. do 15. 2. 2019 probíhal na ZŠ Žižkova lyžařský kurz pro 7. ročníky. I letos byl opět zvolen kurz s denním dojížděním.

První den jsme s dětmi navštívili lyžařský areál Modrá hvězda-Bahýnka v Rokytnici nad Jizerou, pro začínající lyžaře a snowboardisty byl zvolen mírnější kopec Sachrovka, aby se nebáli a naučili se novým dovednostem. První den nám sice nesvítilo sluníčko, i tak jsme si to užili, pěkně si zalyžovali a odvezli si první zážitky.

Další den nás čekaly kopce delší, prudší, a navíc pěkné počasí ve skiareálu Šachty ve Vysokém nad Jizerou. Pro začátečníky jsme opět zvolili mírnější kopec, který se nachází v bezprostřední blízkosti. Pokročilejší lyžaři a „snowboarďáci“ byli nadšení z dlouhých sjezdovek a většího výběru tras.

Třetí den nás čekalo nemilé překvapení v podobě deštivého počasí a mlhy, a to i po vyvezení autobusem do hor do skiareálu Paseky nad Jizerou. Nenechali jsme se zlomit a užili si lyžování ve velkém areálu plném kvalitních a širokých sjezdovek. Začátečníci se po dopoledním trénování na kratším kopci také přesunuli na delší sjezdovky a vyzkoušeli si poprvé, jaké to je se vyvést na kopec sedačkovou lanovkou.

Po středečním promoknutí nás mile překvapilo slunečné počasí a také parádní „lyžovačka“ opět v Pasekách nad Jizerou. Děti si užívaly poslední trénování ve velkém areálu a připravovaly se na páteční závody.

V pátek se v areálu Struhy u Turnova konaly závody ve slalomu. Každý si zazávodil ve slalomu, který byl postaven na sjezdovce. Ostatní si během toho užívali slunečného, až téměř jarního počasí a sjezdování. Na konci dopoledne následovalo vyhlášení jednotlivých kategorií, kdy se ti nejlepší dočkali medailí, diplomů, odměn a následovalo konečné rozloučení s kurzem. Všechny děti byly odměněny dobrůtkou za úspěšné zvládnutí kurzu.

Za tento kurz děkujeme našim lyžařským kolegům, kteří se podíleli na jeho organizaci. Odnášíme si plno zážitků a těšíme se na příští rok.

Učitelé tělesné výchovy

poslední mesíc březen 2019 příští mesíc