Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Lyžařský kurz 2019

Email Tisk

V týdnu od 11. 2. do 15. 2. 2019 probíhal na ZŠ Žižkova lyžařský kurz pro 7. ročníky. I letos byl opět zvolen kurz s denním dojížděním.

První den jsme s dětmi navštívili lyžařský areál Modrá hvězda-Bahýnka v Rokytnici nad Jizerou, pro začínající lyžaře a snowboardisty byl zvolen mírnější kopec Sachrovka, aby se nebáli a naučili se novým dovednostem. První den nám sice nesvítilo sluníčko, i tak jsme si to užili, pěkně si zalyžovali a odvezli si první zážitky.

Další den nás čekaly kopce delší, prudší, a navíc pěkné počasí ve skiareálu Šachty ve Vysokém nad Jizerou. Pro začátečníky jsme opět zvolili mírnější kopec, který se nachází v bezprostřední blízkosti. Pokročilejší lyžaři a „snowboarďáci“ byli nadšení z dlouhých sjezdovek a většího výběru tras.

Třetí den nás čekalo nemilé překvapení v podobě deštivého počasí a mlhy, a to i po vyvezení autobusem do hor do skiareálu Paseky nad Jizerou. Nenechali jsme se zlomit a užili si lyžování ve velkém areálu plném kvalitních a širokých sjezdovek. Začátečníci se po dopoledním trénování na kratším kopci také přesunuli na delší sjezdovky a vyzkoušeli si poprvé, jaké to je se vyvést na kopec sedačkovou lanovkou.

Po středečním promoknutí nás mile překvapilo slunečné počasí a také parádní „lyžovačka“ opět v Pasekách nad Jizerou. Děti si užívaly poslední trénování ve velkém areálu a připravovaly se na páteční závody.

V pátek se v areálu Struhy u Turnova konaly závody ve slalomu. Každý si zazávodil ve slalomu, který byl postaven na sjezdovce. Ostatní si během toho užívali slunečného, až téměř jarního počasí a sjezdování. Na konci dopoledne následovalo vyhlášení jednotlivých kategorií, kdy se ti nejlepší dočkali medailí, diplomů, odměn a následovalo konečné rozloučení s kurzem. Všechny děti byly odměněny dobrůtkou za úspěšné zvládnutí kurzu.

Za tento kurz děkujeme našim lyžařským kolegům, kteří se podíleli na jeho organizaci. Odnášíme si plno zážitků a těšíme se na příští rok.

Učitelé tělesné výchovy

Foto zde.

 
poslední mesíc březen 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig