Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Přijímací zkoušky za dveřmi

Email Tisk

V minulém školním roce opustily naši základní školu tři třídy deváťáků. Celkem 82 % z nich bylo přijato na čtyřleté maturitní obory, z toho 11 % na gymnázia, 64 % na SOŠ a 7 % na SUŠ. Mozaika zvolených studijních oborů byla opravdu pestrá. Naši absolventi budou v budoucnu pracovat jako chovatelé cizokrajných zvířat, záchranáři, maséři, veterinární technici, fashion designeři či hasiči.

Je známo, že řemeslo má zlaté dno, a proto 18 % žáků bylo přijato do tříletých učebních oborů. Nejvíce žáků si vybralo obor nástrojař. Poptávka po tomto oboru je vysoká, a proto absolventi tohoto oboru mají velkou šanci najít uplatnění a dosáhnout i patřičného ohodnocení.

I v letošním školním roce se naši žáci chystají na přijímací zkoušky. Většina z nich navštěvuje volitelné semináře z českého jazyka a matematiky, aby je nepřekvapily záludnosti přijímacích testů. Ti, kteří si vybrali obor s talentovou zkouškou, už své přihlášky odevzdali. Ostatní se musí rozhodnout do 1. 3. 2019. Státní přijímací zkoušky pak proběhnou 12. a 15. 4. 2019.

Rozhodování o své budoucnosti jistě není pro žáky a jejich rodiče jednoduché. Pomoci by jim mohla například již proběhlá návštěva veletrhu Educa My Job v Liberci, Burza škol v Turnově a Úřadu práce v Semilech. Individuálně též navštěvují dny otevřených dveří na vybraných školách. Diskuse vedeme v hodinách pracovní výchovy, kde se přímo věnujeme volbě povolání.

Přejeme našim žákům, aby jejich volba byla šťastná. Musíme jim ale občas také připomenout, že dostatečné množství bodů v přijímacím testu jim jejich budoucí úspěch v životě ještě nezaručuje. Je to jen první krůček…

Mgr. Věra Machtová

 
poslední mesíc březen 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig