Kalendář akcí

Žádné události

AnketaSpolek Žižkovka

Email Tisk

Spolek Žižkovka je sdružení rodičů, zákonných zástupců dětí nebo jiných občanů, kteří se zajímají o výchovu dětí a práci školy. Rodiče dětí se stávají členy sdružení zaplacením ročního příspěvku. Spolek podporuje v zájmu žáků různé činnosti školy – především sport, kulturu, zájezdy, vybavení učeben, školního klubu a knihovny atd. Podporuje školu při prosazování jejích zájmů na jednáních se zřizovatelem nebo jinými institucemi.

V každé třídě si rodiče volí jednoho nebo dva zástupce, kteří docházejí na schůzky „Rodičovské rady“. Rada rodičů je schůzka třídních zástupců s vedením školy, případně dalšími pedagogy a pracovníky školy. Rada rodičů se koná 2-3x ročně, členové obdrží elektronickou pozvánku s programem. Na schůzkách Rady rodičů informuje ředitel školy nebo jeho zástupkyně o aktualitách v pedagogické činnosti, provozu školních družin, jídelny, školního klubu a knihovny, ale i o dalších činnostech, které škola pořádá (soutěže, jarmark, sportovní zápasy, kulturní akce). Prostřednictvím třídních zástupců předkládají rodiče své dotazy, připomínky, podněty. Schůzky Rady rodičů jsou otevřené a může je navštívit kterýkoli rodič, který má o to zájem. Třídní zástupce pak předává informace ze zasedání Rady rodičů ostatním. Práce pro Spolek je dobrovolná a není honorovaná.

Rodičovská rada hospodaří s fondem finančních prostředků Spolek Žižkovka. Ty jsou získávány především z pravidelných příspěvků vybíraných na začátku každého školního roku. Dalším zdrojem jsou sponzorské dary a menší částky získané ze sběru papíru a jiných surovin. Plán investic Spolku se tvoří během školního roku na základě návrhu rodičů, pedagogů a vedení školy. V posledních letech byly finance použity zejména na obnovu vybavení počítačové učebny, nákup výukového softwaru. Spolek dále zakoupil sportovní dresy se školním logem, knihy, stolní hry a počítače do školního klubu, keyboardy, lyžařské vybavení, odměny do soutěží, materiál na výzdobu a výmalbu vchodů atd. Spolek pořádá motivační soutěže pro žáky, kteří si zlepšují prospěch – Jedničková burza a Skokan roku.

Prostě a jednoduše, máme naši školu rádi a chceme něčím dobrým prospět. Zapojte se do naší činnosti, každý je vítán. Kontaktujte třídního zástupce nebo třídního učitele.

Další informace Vám rády poskytnou Michaela Vondráková a Hana Kopková (e-mail získáte v kanceláři školy).

 


poslední mesíc duben 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 14 1 2 3 4 5 6 7
week 15 8 9 10 11 12 13 14
week 16 15 16 17 18 19 20 21
week 17 22 23 24 25 26 27 28
week 18 29 30

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig