Kalendář akcí

Žádné události

AnketaSpolek Žižkovka

Email Tisk

Spolek Žižkovka je sdružení rodičů, zákonných zástupců dětí nebo jiných občanů, kteří se zajímají o výchovu dětí a práci školy. Rodiče dětí se stávají členy sdružení zaplacením ročního příspěvku. Spolek podporuje v zájmu žáků různé činnosti školy – především sport, kulturu, zájezdy, vybavení učeben, školního klubu a knihovny atd. Podporuje školu při prosazování jejích zájmů na jednáních se zřizovatelem nebo jinými institucemi.

V každé třídě si rodiče volí jednoho nebo dva zástupce, kteří docházejí na schůzky „Rodičovské rady“. Rada rodičů je schůzka třídních zástupců s vedením školy, případně dalšími pedagogy a pracovníky školy. Rada rodičů se koná 2-3x ročně, členové obdrží elektronickou pozvánku s programem. Na schůzkách Rady rodičů informuje ředitel školy nebo jeho zástupkyně o aktualitách v pedagogické činnosti, provozu školních družin, jídelny, školního klubu a knihovny, ale i o dalších činnostech, které škola pořádá (soutěže, jarmark, sportovní zápasy, kulturní akce). Prostřednictvím třídních zástupců předkládají rodiče své dotazy, připomínky, podněty. Schůzky Rady rodičů jsou otevřené a může je navštívit kterýkoli rodič, který má o to zájem. Třídní zástupce pak předává informace ze zasedání Rady rodičů ostatním. Práce pro Spolek je dobrovolná a není honorovaná.

Rodičovská rada hospodaří s fondem finančních prostředků Spolek Žižkovka. Ty jsou získávány především z pravidelných příspěvků vybíraných na začátku každého školního roku. Dalším zdrojem jsou sponzorské dary a menší částky získané ze sběru papíru a jiných surovin. Plán investic Spolku se tvoří během školního roku na základě návrhu rodičů, pedagogů a vedení školy. V posledních letech byly finance použity zejména na obnovu vybavení počítačové učebny, nákup výukového softwaru. Spolek dále zakoupil sportovní dresy se školním logem, knihy, stolní hry a počítače do školního klubu, keyboardy, lyžařské vybavení, odměny do soutěží, materiál na výzdobu a výmalbu vchodů atd. Spolek pořádá motivační soutěže pro žáky, kteří si zlepšují prospěch – Jedničková burza a Skokan roku.

Prostě a jednoduše, máme naši školu rádi a chceme něčím dobrým prospět. Zapojte se do naší činnosti, každý je vítán. Kontaktujte třídního zástupce nebo třídního učitele.

Další informace Vám rády poskytnou Michaela Vondráková a Hana Kopková (e-mail získáte v kanceláři školy).

 


poslední mesíc červen 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig