Úspěchy žáků

Okresní kolo Pythagoriady

V pondělí 27. května 2019 proběhlo v Semilech okresní kolo matematické soutěže Pythagoriadá. Z naší školy se zúčastnili: Prokop Tomášek (5. A), Daniela Houžvičková (5. A), Isabel Knížková (5. A), Antonín John (5. A) a Filip Bičík (5. B). Prokop Tomášek se umístil na 1. - 2. místě a Daniela Houžvičková obsadila krásné 3. místo. Všem děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.

Mgr. Andrea Machová

Vlastík

Ve dnech 16. a 17. května 2019 se čtyřčlenné družstvo žáků 1. stupně naší školy zúčastnilo již 12. ročníku dvoudenní vlastivědné soutěže Vlastík, pořádané v obci Tatobity. Reprezentovali nás: za 2. ročník Tadeáš Groncki z 2. A, za 3. ročník Lukáš Marx ze 3. B, za 4. ročník Aneta Hrazdírová ze 4. B a za 5. ročník Vanessa Richtrová z 5. A.

Letošním tématem byly památky UNESCO v Česku. Vyvrcholením dvoudenního klání plného soutěží, sportování a protokolů bylo představení jednoho z dvanácti míst zapsaných na seznamu UNESCO. Tým naší školy si vybral město Litomyšl. V konkurenci 11 zúčastněných škol regionu obsadil hezké 5. místo. Za vzornou reprezentaci školy patří členům našeho týmu poděkování a pochvala.

Mgr. Jarmila Šichová

Vypravěči ze Žižkovky postupují do oblastního kola do Jičína

Čteme všichni, vypráví jen někdo je soutěž vypravěčů. Letos se konal již 16. ročník. V okresním kole v Semilech se sešlo se více než 50 vypravěčů. Dle slov poroty byla úroveň vypravěčů letos vysoká a zase o kousek výš než loni.
Z naší školy postoupilo do Semil osm vypravěčů.

Ve svých kategoriích si odnesli tato ocenění:
Veronika Hockeová a Jan Bevilaqua pamětní list, Barbora Šimůnková a Filip Sebastian Kudrnovský čestné uznání, Viktorie Hrdličková třetí místo, Tadeáš Šich druhé místo, Johanka Petříčková a Timon Drahoňovský první místo.

Všem našim vypravěčům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a šesti postupujícím držíme palce do oblastního kola v Jičíně.

Literáti a ilustrátoři ze Žižkovky byli oceněni v Praze

Náš svět je literární soutěž vyhlašovaná Talentcentrem NIDV MŠMT. Letos proběhl již 43. ročník. V naší základní škole se na tuto soutěž připravují celoročně; děti píšou, ilustrují, zpracují digitální prezentaci a všechny texty namluví.
Letos žáci ze Žižkovky do celostátní soutěže odeslali dvě „knihy“ - ±100 a Kvítí z Krakonošovy zahrádky. Na knihách se podíleli žáci 3.-9.tříd.
V kategorii kolektivní práce porotci ocenili 5 kolektivů čestným uznáním. Autoři obou knih ze Žižkovky jsou mezi nimi.
Děkujeme všem žákům za stovky hodin odvedené práce. Poděkování patří i pedagogům, kteří své svěřence vedou k tvůrčí práci.

Recitátoři ze Žižkovky reprezentovali náš okres v Liberci

Dětská recitace je soutěž vyhlašovaná MŠMT. Žáci naší školy se na ni každoročně pilně připravují. Letos z okresního kola v Semilech do krajského kola v Liberci postoupili Johanka Petříčková z 3. A, Jan Bevilaqua z 3. C, Tadeáš Šich ze 4. B a Barbora Šimůnková ze 7. A.
Atmosféra krajského kola byla v Eperimentálním studiu v Lidových sadech příjemná a tvůrčí jako každý rok. Všichni Žižkováci si domů odvezli diplom za úspěšné vystoupení v krajském kole, zvláštní pochvalu poroty získal Tadeáš Šich. Jan Bevilaqua se z důvodu nemoci krajského kola nezúčastnil.
Všem třem našim žákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

poslední mesíc srpen 2019 příští mesíc
week 31 1 2 3 4