Kalendář akcí

Žádné události

Anketa

Aktuality


Exkurze 6. C za sportem i zvířaty do Liberce

Email Tisk

V úterý 4. června jsme využili krásného letního počasí a vydali se do Liberce na celodenní exkurzi, která byla zaměřena nejenom na místní zoologickou zahradu, ale též na sport. Nejdříve jsme vyzkoušeli Laser game v Babylonu. Žáci si vytvořili týmy a zapojili i svoji fantazii při vymýšlení jejich názvů, proti sobě následně bojovali Avenger, Bagry, Rumcajsové, Křováci a Kuřata. Dvě hodiny utekly jako voda a nás už čekala ZOO. Procházku mezi zvířaty jsme si zpříjemnili zmrzlinou. Poslední naše zastávka byla v URBAN JUMB ARENĚ. Děti se vyřádily na trampolínách, ninja dráze, prolézačkách, horolezecké stěně a dalších atrakcích. Po náročném programu jsme se spokojení a plni zážitků vraceli domů. Již ve vlaku však padaly prosby, abychom si podobný den opět zopakovali. Všichni se už těšíme na další dobrodružství.

Mgr. Lenka Buchtová, tř. učitelka 6. C

Foto zde.

 

 

Žižkováci z 8. A prozkoumali Jičín, Sobotku a Liberec

Email Tisk

Víte, co to je barokní komponovaná krajina? V kterém domě v Jičíně prožíval své dětství Václav Čtvrtek? Z kterého slova vznikl název lesa Řáholec? Kde žil Fráňa Šrámek? Kde v Liberci stála původní radnice?

To a ještě mnoho dalšího se žáci 8. A dověděli v rámci týdenního literárně-historického kurzu. Výprava vedla městy Jičín, Sobotka a Liberec.

Každý se na chvíli stal průvodcem a seznámil ostatní tu s historií, tu s významnými osobnostmi. Ve Šrámkově domě v Sobotce a na Humprechtu mohli účastníci kurzu porovnat své řečnické výkony s uměním profesionálů.

Získané poznatky žáci zúročili při orientačním běhu s vědomostními úkoly, při kvízu v soboteckém parku a hlavně při celodenním zpracování a prezentování výstupů ve škole.

A protože nejen učením žije osmák, byl celý kurz protkán i mnoha sportovními aktivitami.

Literárně-historický kurz 8. A naplnil svůj cíl: žáci získali povědomí o historii a literatuře rodného regionu, poznali na vlastní oči i nohy blízko ležící města, ve kterých byli někteří i poprvé, upevnili si vztahy v třídním kolektivu, společně si zasportovali, užili si (slovy jednoho žáka) „srandy kopec“ a zjistili, že škola se dá dělat i jinak a jinde než ve školních lavicích.

Mgr. Jana Kepková

Foto zde.

 

Zdařilý zájezd do Bavorska

Email Tisk

Ve dnech 23. - 24. května jsme vyrazili my, němčináři, do Bavorska. Čtvrteční dopoledne jsme strávili v Norimberku. Pan průvodce vyprávěl velmi poutavě, a tak jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o Císařském hradu, o životě a díle Albrechta Dürera, viděli jsme Starou radnici a Hlavní tržiště, zaujala nás Krásná kašna, interiér katedrály Panny Marie, historie Špitálu sv. ducha i kostel sv. Vavřince. Po Královské cestě jsme došli až ke Královské bráně. Poslední zastávkou byl malebný Řemeslnický dvůr. Vidět Norimberk opravdu stoji zato.

Ani Mnichov, kde jsme strávili celé odpoledne, nás nezklamal. V olympijském centru jsme se výtahem dostali na vrchol vyhlídkové věže. Pod námi leželo celé město, všechna sportoviště olympiády a bývalé olympijské městečko. Se zatajeným dechem jsme naslouchali vyprávění pana průvodce o tragických událostech v průběhu olympiády v roce 1972. Showroom značky BMW nás přivítal nejnovějšími typy aut a motorek. Moci si vše vyzkoušet, usednout za volant - super zážitek! Historii Mnichova jsme si příliš neužili (snad příště), ale hlavní "tahák" - Orloj na Nové radnici uprostřed slavného Marienplatz - jsme při hře stihli. Závěr dne patřil nezbytným nákupům, ubytování v hostelu a sledování MS v hokeji - ČR proti Německu.

Po vydatné snídani jsme se vydali směrem k Berchtesgadenu. Nádherná příroda, zasněžené vrcholky Alp - škoda, že někteří dali přednost spánku. První zastávkou byly oblíbené solné doly. Erární overaly, jízda vláčkem úzkými tunely a pak strmě dolů po skluzavkách, projížďka po podzemním jezeru za doprovodu hudby, mezitím spousta zajímavých informací o těžbě soli - nemělo to chybu! Jednoznačně top!!! Nedaleko nás čekalo jedno z nejčistších a nejhlubších jezer v Německu - Königsee. Upoutalo nás nejen proslulé Orlí hnízdo nad jezerem, ale především četné stánky se suvenýry, občerstvením a nezbytnou zmrzlinou.

Odpoledne jsme se přesunuli do Rakouska do Mozartova rodného města Salzburg. Pan průvodce nás seznámil s historii dominanty - pevnosti Hohensalzburg, upozornil nás na kostel sv. Trojice a ukázal nám rodný dům W. A. Mozarta. Zahrady u zámku Mirabell (zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO) naši návštěvu města uzavřely.

Co dodat? Úžasné zážitky, spousta zajímavostí, krásné počasí... Tak zase příště!

Účastníci zájezdu

Foto zde.

 

Den dětí ve školní družině

Email Tisk

V pátek 31. května proběhl Dětský den také ve školní družině. Děti ze všech oddělení ŠD soutěžily na 6 stanovištích - rybařily, házely šipky na terč, skákaly v pytlích... Za splněné úkoly získávaly body a poté si v "obchůdku" vybraly různé drobnosti. Bylo to velmi hezké a příjemné odpoledne.

Za ŠD Radka Špísová

Foto zde.

 

Den dětí

Email Tisk

Ve čtvrtek 30. 5. celý první stupeň oslavil Den dětí. Všichni žáci se svými učitelkami se přesunuli k dětskému hřišti v aleji Legií a žáci 5. tříd si pro mladší spolužáky připravili různé soutěže a aktivity. Počasí nám přálo a děti si svůj den naplno užily.

Učitelky 5. tříd

Foto zde.

 


Strana 1 z 36
poslední mesíc červen 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30

Novinky

Konzultační hodiny proběhnou v úterý 21. května od 15 do 17,30 hod.

 

Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu

proběhne v úterý 12. března 2019 od 16 h. na školičce.

Zveme všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

Pozvánka ke stažení - zde.

 

 

Informace na stránkách MŠMT - zde.

 
copyright 2010 Martin Ehmig