Škola už je za dveřmi

V úterý 12. března 2019 proběhla u nás na Žižkovce  již tradiční akce Škola už je za dveřmi. Rodiče se svými předškoláčky navštívili Žižkovku, společně si prohlédli prostředí malé školičky a setkali se i s paními učitelkami budoucích prvních tříd.

Zatímco si rodiče vyslechli důležité informace ke školní zralosti, k chodu nastávajících prvních tříd i k samotnému zápisu, tak věřte-nevěřte, za dětmi přišli i skřítkové. Společně se vydali za pohádkou, která se skřítkům a jejich pomocníkům opravdu vydařila. Pak si už děti se svými rodiči vyzkoušely, jak takový zápis vypadá. Interaktivní tabule, legoroboti a družinky plné hraček příjemně doprovodili celé setkání. Příjemné občerstvení a napečené buchétky přišly dětem určitě vhod.

Jaký tedy je a o čem bude tolik očekávaný opravdový zápis? Ten, kdo nás ve škole navštívil, tak zjistil, že se může těšit nejen na milé a přátelské, ale i na slavnostní popovídání a zajímavé poznávání nového. Tak tedy už brzy na shledanou, skutečný zápis je za dveřmi.

Na závěr jsme chtěli poděkovat žákům ze školního dramatického kroužku pod vedením Jany Kepkové a speciální pedagožce z PPP Mgr. Janě Leitnerové, která trpělivě zodpovídala na všechny dotazy rodičů týkající se školní zralosti.

Pedagogický sbor ZŠ Žižkova

poslední mesíc červen 2019 příští mesíc