Exkurze do Osvětimi

V koncentračním táboře Osvětim zahynulo přes 1 100 000 lidí (převážně Židů), to je pouze papírový záznam, ale ve skutečnosti bylo obětí daleko více. Osvětim je spojena s konečným řešením židovské otázky - Holocaust. Návštěva tohoto místa je velmi emocionální zážitek. Samy děti říkaly, že každý člověk by měl toto místo vidět. Řečeno slovy žáků: „V momentě, kdy tam vstoupíte, pokryje vás zvláštní pocit. Pocit, který není nějak popsatelný. Tančí vám mráz po zádech, máte studené nohy, několikrát je vám do breku a přemýšlíte nad tím, jak to vůbec někdo dokázal zvládnout. Nikdo si to nikdy neměl zažít. Rozhodně to nikdy nemělo být vymyšleno.“ Naši žáci si zaslouží pochvalu za jejich chování a vyjádření úcty k tomuto místu.

Mgr. Alena Šritrová, Bc. Eva Falkenbergová